Pamiętamy o św. Jana Pawła II

„TRZEBA DO NIEGO WRACAĆ” – Dwanaście lat temu zmarł Jan Paweł II…

W niedzielę minęło 12 lat od śmierci papieża Jana Pawła II. Papież – Polak zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37. Arcybiskup Leonardo Sandri powiedział wtedy: „Nasz Ojciec święty powrócił do Domu Ojca”.

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Był 264. papieżem, a jego pontyfikat rozpoczął się 16 października 1978 roku i trwał 27 lat. Karol przyjął wtedy imię Jan Paweł II . Był pierwszym od ponad 450 lat biskupem Rzymu, który nie pochodził z Włoch oraz jednym z najdłużej zasiadających na tronie Piotrowym. Beatyfikacja Jana Pawła II odbyła się 1 maja 2012 roku w Watykanie pod przewodnictwem Benedykta XVI. Papież Franciszek ogłosił Jana Pawła II – świętym i patronem rodzin – 27 kwietnia 2014 roku w rekordowo szybkim czasie. Ludzie poprzez modlitwę do niego, otrzymują wiele łask.

„Nie płaczcie nad moją nieobecnością….

Czujcie się blisko mnie i mówcie do mnie jeszcze .

Będę was kochał z Nieba jak kochałem na ziemi.”

                                                                św. JAN PAWEŁ II

Brak możliwości komentowania.