Św. Józef – nasz patron i opiekun rodzin

 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO JÓZEFA

Każdego roku w dniu 19 marca obchodzimy uroczystość Świętego Józefa, który jest opiekunem rodzin. Wzorowy mąż i ojciec, jest dla naszych rodzin nie tylko przykładem, ale i potężnym orędownikiem, opiekunem i wspomożycielem we wszystkich potrzebach duchowych i materialnych. Do Niego zawsze możemy się wstawiać o pomoc i opiekę. Jemu możemy powierzyć nasze rodziny, które dziś bardziej niż kiedykolwiek takiej opieki potrzebują. Święty Józef pokazuje nam całym swoim życiem – co to znaczy kochać Pana Boga, co to naprawdę znaczy służyć.

Co może powiedzieć Święty Józef dzisiejszemu światu, dzisiejszemu człowiekowi i każdemu z nas?

– Może to, że nie ten jest wielkim człowiekiem, który dużo i pięknie mówi, ale kto cicho i bez wielkiego rozgłosu potrafi czynić dobro;

– Może to, że nie trzeba wcale rozumieć do końca Bożych planów, nawet w swoim życiu;

– Może to, że w każdej sytuacji życia można bezgranicznie zaufać Panu Bogu.

Patrząc na Świętego Józefa widzimy jak bardzo nie pasuje do dzisiejszego świata, a raczej do tych wzorów, które świat dzisiejszy przed nami stawia. Jakże bardzo nam dziś potrzeba takich ludzi jakim był Święty Józef. Ludzi, którzy nie tyle szukają zaszczytów i stanowisk, co swoje życiowe zadanie traktują jako służbę. Święty Józef nawet w niebie pozostaje pokornym, ale ma wielką moc wstawienniczą jako nagrodę za opiekę nad Synem Bożym. Może trzeba by, aby każdy z nas zastanowił się, ile w nim jest postawy Świętego Józefa. Czy tak jak on swoje życie staram się traktować jako służbę? Każda sytuacja, każde miejsce i każdy czas jest dobry, aby kochać, aby czynić dobro, aby dawać innym siebie samego.

Prośmy Pana Boga za przyczyną Świętego Józefa, naszego patrona o dar wiary dla każdego z nas, o prawdziwą miłość w naszych rodzinach. W intencji tych, którym trudno dzisiaj żyć, którzy nie wiedzą jak i po co żyć, z nadzieją na trudne dni.

Ks Proboszcz

Brak możliwości komentowania.