Tydzień modlitw o trzeźwość narodu

,,KU TRZEŹWOŚCI NARODU’’

Od 26 lutego do 4 marca we wszystkich parafiach Kościoła katolickiego w Polsce trwać będzie Jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku towarzyszy mu hasło: KU TRZEŹWOŚCI NARODU. Jest to czas refleksji nad trzeźwym, a zarazem radosnym i wolnym od nałogów życiem oraz czasem modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu. Będzie to szczególny czas dlatego, że przeżywamy go jako przygotowanie duchowe do Narodowego Kongresu Trzeźwości, który odbędzie się we wrześniu w Warszawie. Nadużywanie alkoholu przyczynia się nie tylko do utraty zdrowia, czy rozbicia rodziny. Bardzo często prowadzi do osłabienia, a nawet utraty wiary. Wiąże się niejednokrotnie z trwaniem w grzechu oraz zanikiem więzi z Bogiem i wspólnotą Kościoła.

Zachęcamy do modlitwy w tej intencji, by wypraszać dla każdego z nas Bożą łaskę do budowania szczęśliwych i trzeźwych rodzin.

,,Trzeźwość to fundamentalna potrzeba narodu i społeczeństwa, to niezawodna gwarancja bezpieczeństwa i rozwoju. Dlatego też potrzeba wielkiego zaangażowania całych wspólnot i społeczności w piękne dzieło dzielenia się świadectwem abstynencji – jest  darem miłości jest bowiem świadomym i konkretnym działaniem dla dobra drugiego człowieka.”

redakcja

Brak możliwości komentowania.