Podziękowania z Ekwadoru

Ks. Krzysztof Kudławiec – misjonarz z naszej rzeszowskiej diecezji pracujący od 12 lat w Ekwadorze, który u nas miał odpust parafialny 2 lata temu przesyła list z podziękowaniem kolędnikom misyjnym z Przedborza.

Serdeczne pozdrowienia z Ekwadoru z parafii św. Marii Bernardy w Chone. Jesteśmy młodą parafią z zaledwie 8 letnią historią ale już od początku istnienia bardzo aktywną i bogatą w grupy i stowarzyszenia funkcjonujące w naszej wspólnocie. Wśród nich jest także grupa Papieskiego Dziecięctwa Misyjnego. Jest to jedna z liczniejszych i bardzo aktywnych grup. Należy do niej od 30 do 50 dzieci i młodzieży w zależności od roku. Poza tym zawsze opiekuje się nimi siostra zakonna i kilka dorosłych osób. Jesteśmy świadkami  jak dzieci należące do grupy motywowane przez swoich animatorów, mogą przeżywać swoją wiarę z radością i zarażać tym entuzjazmem innych. To dla nas wielka radość, że tyle dzieci może rozpocząć swoją drogę wiary w tej grupie i staramy się jako parafia wspomagać te dzieci i i mobilizować je w miarę naszych możliwości.

Bardzo dziękujemy za pomoc którą Grupa Kolędników Misyjnych z Przedborza zdecydowała się przekazać ofiarę pieniężną która pozwoliła po raz kolejny zobaczyć radość na twarzach dzieci i ich animatorów w chwili otrzymania podarków które zakupiliśmy z części tych pieniędzy. Pozostała kwota pozostanie do dyspozycji opiekunów i pozwoli współfinansować biedniejszym dzieciom wspólne wyjazdy które realizują w ciągu roku.

Mamy nadzieję że nasz kontakt będzie podtrzymywany, a z naszej strony zapewniamy o modlitwie i pozdrawiamy pozdrowieniem dzieci misyjnych:

„DE LOS NIÑOS DEL MUNDO – SIEMPRE AMIGOS”             ks. Krzysztof Kudławiec

 

Brak możliwości komentowania.