Światowy dzień chorego w naszej parafii.

DZIEŃ CHOREGO W NASZEJ PARAFII

Już po raz kolejny, z okazji 25 Światowego Dnia Chorego oraz święta Matki Bożej z Lourdes w sobotę 11 lutego chorzy z naszej parafii spotkali się na Eucharystii w intencji chorych i cierpiących. Przed Mszą Świętą mieli okazję do skorzystania z sakramentu spowiedzi oraz odmówiona została Koronka do Bożego Miłosierdzia za chorych i cierpiących. Słowo Boże wygłoszone przez kapłana miało na celu umocnić ich w dźwiganiu trudności, bólu, cierpienia aby zawsze wszystkie zmagania powierzali Dobremu Bogu.

Cierpiąc w samotności cierpimy tysiąc razy gorzej, a zarazem patrząc na Jezusa widzimy, że On też doświadczał tej samotności. Niedobrze by było, gdybyśmy w naszym społeczeństwie stali się obojętni na los chorych, cierpiących. Człowiek chory oprócz opieki medycznej potrzebuje życzliwej i cierpliwej obecności bliźniego. Ona daje nadzieję.

Podczas Eucharystii chorym został udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Na końcu ksiądz udzielił Błogosławieństwa oraz życzył wszystkim siły w dźwiganiu codziennych bólów i cierpień. Po zakończeniu Eucharystii dziewczęta z DSM-u przygotowały krótki montaż słowno – muzyczny o bólu, chorobie, cierpieniu oraz o tym, jak znosić te trudne chwile. Odczytywały wiersze oraz śpiewały pieśni. Celem tego było zbliżenie się do chorych, gdyż często w życiu codziennym nie dostrzegamy osób cierpiących, które leżą w domach, szpitalach, hospicjach. Czasami wystarczy uśmiech, słowo pocieszenia, gest – tak mało, a czasem bardzo wiele.

Życzymy wszystkim chorym, samotnym, starszym i nieszczęśliwym, aby w cierpieniach i ranach Chrystusa odkrywali niewyczerpane źródło Miłosierdzia, a także spotkali na swojej drodze osoby, które im bezinteresownie pomogą i pocieszą w trudnych dla nich chwilach.

Szczęść Boże!

Brak możliwości komentowania.