Dzień Życia Konsekrowanego

DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO

W 1997 roku Jan Paweł II w święto Ofiarowania Pańskiego ustanowił Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, stwarzając okazję do głębszej refleksji całego Kościoła nad darem życia poświęconego Bogu. Matka Najświętsza ofiaruje Bogu największy Dar jaki otrzymała – Syna, Jezusa Chrystusa, a tym samym składa w ofierze siebie. Podobną ofiarę z siebie samych w miłości do Chrystusa, składają osoby konsekrowane. Dzień ten jest okazją do wdzięcznej pamięci przed Bogiem, o tych naszych braciach i siostrach, którzy na całym świecie dają świadectwo życia dla Boga.

Pamiętajmy w modlitwie o pasterzach Kościoła, aby za przykładem Jezusa Dobrego Pasterza, prowadzili owczarnię Bożą do pełni Życia i szczęścia, a także o nowe powołania zakonne i kapłańskie, aby nigdy nie zabrakło światu ludzi odważnych i dobrych, którzy pójdą za głosem wezwania Bożego.

Drogi Młody Przyjacielu, Przyjaciółko! Nie myśl, że życie konsekrowane jest czymś nudnym, bezbarwnym, niedzisiejszym, przeznaczonym dla tych, którzy nie są w stanie poradzić sobie w życiu. Nie ulegajmy przewrotnej mentalności świata wedle, której jest bogactwo i przyjemność. Jeśli słyszysz głos Mistrza, który Cię wzywa odpowiedz hojnie i wielkodusznie z radością i entuzjazmem. Życie kapłańskie jest piękną przygodą, której bohaterem jest On Sam, Jezus Chrystus, Twój Zbawiciel. Tylko z Nim życie może być naprawdę spełnione. Jeśli Pan Cię wzywa, nie ociągaj się ale wyrusz w drogę. To on zabierze Cię ze sobą: poprowadzi za rękę i pozwoli wypłynąć na głębię!

Szczęść Boże!

Brak możliwości komentowania.