Spotkanie opłatkowe

Już po raz kolejny 07.stycznia. br. odbyło się w naszej przedborskiej świetlicy tradycyjne spotkanie opłatkowe dla osób samotnych i starszych z naszej parafii. Zaproszenie i całe przygotowanie tego niezwykłego spotkania w świątecznej jeszcze atmosferze podjęła się Pani sołtys Barbara Draus z Radą Sołecką i Kołem Gospodyń Wiejskich. Mimo mrozu i zimowej aury na spotkanie przybyło kilkanaście osób starszych i samotnych. Po powitaniu Pani sołtys przedstawiła program spotkania i zaproszonych gości, którzy złożyli po kolei życzenia noworoczne. Po modlitwie i dzieleniu się opłatkiem wszyscy spożyli pyszne smakołyki przygotowane przez nasze Panie z KGW. Po odśpiewaniu kolęd wysłuchaliśmy z wielka uwaga występu dzieci z naszej szkoły z jasełkami. A później nasza młodzież zrzeszona w KSM przedstawiła – nagrodzone 2 miejscem w przeglądzie kolędniczym w MDK w Kolbuszowej – jasełka starodawne. Na koniec Panie z KGW przedstawiły skecze. W tak miłej atmosferze spędziliśmy ze sobą wspólny czas, śpiewając kolędy i pastorałki oraz wspominając rożne wydarzenia minionego czasu. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za przygotowanie tak potrzebnego spotkania, które zawsze jest piękną tradycją i wspólnym wzmacnianiem sąsiedzkich i parafialnych więzi. – ks. proboszcz

Brak możliwości komentowania.