Chorus Familiaris u nas

Chorus Familiaris z kolędowaniem w naszej parafii

8 stycznia 2017 roku, w Niedzielę Chrztu Pańskiego do naszej parafii przybył chór Chorus Familiaris z Woli Baranowskiej, w nieco mniejszym składzie niż jest w rzeczywistości, bo w liczbie 25 osób.  Chór ten powstał w listopadzie 2014 roku z inicjatywy księdza Profesora Jana Chwałka. Liczy 40 osób w różnym wieku, mieszkańców Woli Baranowskiej i okolic. Dyrygentem oraz kierownikiem chóru jest Agata Nińo  Chwałek. Śpiewacy spotykają się regularnie na próbach i sukcesywnie poszerzają repertuar, który dobierany jest na bieżąco w miarę potrzeb na różne uroczystości kościelne i świeckie. Chór ten uświetnia swymi koncertami i montażami słowno – muzycznymi przeróżne święta, a także lokalne uroczystości i imprezy. Mimo tak krótkiej działalności, grupa ma już na swoim koncie sukcesy. Między innymi w marcu zajęła 3. miejsce na Podkarpackim Przeglądzie Chórów w Radymnie. W ramach projektu pn. „Jeśli umiesz mówić to potrafisz śpiewać, uwierz w siebie” zrealizowano kilka zadań, organizację warsztatów wokalnych, zakup sukienek dla pań oraz much dla panów. Ponadto przeprowadzono konkurs na nazwę chóru, dzięki temu grupa zyskała nazwę CHORUS FAMILIARIS. Hasło „Śpiew łączy pokolenia” bardzo pasuje do tej grupy, ponieważ rozpiętość wiekowa członków chóru jest 3 pokoleniowa. „Familiaris” dlatego, że panuje w nim rodzinna atmosfera, wzajemne zrozumienie, zaangażowanie, a przede wszystkim zamiłowanie i pasja do śpiewania. Koncerty chóru odbijają się szerokim echem, jest on coraz częściej zapraszany na różne uroczystości, gdzie swoim śpiewem zachwyca zebraną publiczność.

         Także i w naszym kościele parafialnym chór ten ubogacał nam śpiewem oprawę Eucharystii, a po mszy wystąpił z pięknym koncertem kolęd, za co w podziękowaniu na ręce pani dyrygent złożono dyplom oraz drobny upominek. Po koncercie ksiądz proboszcz zaprosił chór oraz wszystkich uczestniczących w wakacyjnym projekcie na krótkie spotkanie i słodki poczęstunek. Wszyscy mieli okazję się poznać oraz porozmawiać z członkami chóru.
Dziękujemy wszystkim członkom chóru Chorus Familiaris, za to, że zechcieli przyjechać do naszej parafii i tak pięknie ubogacili nam mszę swoim śpiewem, a także za wspaniały koncert, który na pewno wszystkim się bardzo spodobał. Niech Wam Bóg za to wynagrodzi!                                                 Życzymy Wam dalszej owocnej i twórczej pracy, aby w następnych latach grupa zdobywała kolejne sukcesy! Szczęść Boże!

 

Brak możliwości komentowania.