Kolędnicy misyjni

Kolędnicy misyjni w naszych domach

Poszli w Imię Jezusa Chrystusa… – Kolędnicy misyjni 2016

W okresie Świąt Bożego Narodzenia, już po raz drugi w naszej parafii dziewczęta z DSMu przygotowywały się do kolędowania misyjnego. Jest to ważne wydarzenie dla Kolędników, jak i dla rówieśników w krajach misyjnych. Dla kolędników, ponieważ wspierają dzieci, żyjące na różnych kontynentach, a które jeszcze bardzo często nie słyszały o Bożym Narodzeniu; dla nich – ponieważ otrzymają od kolędników wsparcie materialne i życzliwą pamięć.

Kolędnicy Misyjni w naszej parafii pojawili się na drogach już 27 i 29 grudnia odwiedzając wiele domów i mieszkań, aby podzielić się radością z pamiątki narodzin Zbawcy świata oraz uczulając parafian na potrzeby dzieci w krajach misyjnych. W tym roku kolędnicy szczególnie zwracali uwagę na dzieci w Ekwadorze poszkodowane w wyniku trzęsienia ziemi, które niedawno miało tam miejsce. To właśnie na nie zbierana była ofiara, gdyż te dzieci bardzo potrzebują naszego wsparcia. Pieniądze zebrane przez kolędników nie powinny jednak zajmować ważnego miejsca w całym tym kolędowaniu i duchowej formacji, ale większa powinna być radość z tego, że można pomóc wielu rówieśnikom, docierając bezpośrednio do ich serc.

Przypomnijmy sobie słowa Ojca Świętego Jana Pawła II:

„ Proszę Was, módlcie się, aby w Kościele, w Polsce, rodziły się liczne powołania misyjne. W duchu miłosierdzia wspierajcie nieustannie misjonarzy pomocą i modlitwą”.

Odpowiadając na wezwanie św. Jana Pawła II, kolędnicy misyjni podejmują na nowo trud kolędowania, radości i smutki z nim związane, a także zebrane ofiary, które będą przeznaczone dla wielu dzieci w Ekwadorze, aby oddawać to wszystko w darze Jezusowi. Kolędnicy przychodzą do naszych domów także po to, aby nam przypomnieć, że Chrystus narodził się dla wszystkich, również dla tych, którzy Go nie znają lub znają tylko powierzchownie. Z kolędowaniem misyjnym wiąże się jednak inna, bardzo ważna sprawa, która często nam umyka: to, że sami kolędnicy mogą się przybliżyć do Chrystusa i Kościoła.

By wizyta małych misjonarzy była owocna dla nich i dla przyjmujących ich osób, trzeba było dołożyć wszelkich starań do przygotowania tego przedsięwzięcia.

Dziękujemy tym osobom, które przyjęły nas z radością do swoich domów, a także doceniły przygotowane przez nas stroje oraz krótki występ, w którym występowały zarówno postacie z szopki, jak i przedstawiciele tych dzieci, którym śpieszymy z materialną pomocą. Pamiątkę, którą od nas dostaliście, potraktujcie jako symbol naszej wdzięczności oraz podziękowania od tych dzieci, które będą się cieszyć z waszej pomocy i dziękować Bogu za waszą wiarę. Będziemy pamiętać o was w naszej modlitwie. Bóg zapłać!

Przewodnicząca DSM-u – Natalia

Brak możliwości komentowania.