Zakończenie starego roku

Koniec roku kalendarzowego 2016

Skończył się kolejny rok kalendarzowy. Nadszedł czas przemyśleń nad życiem. Czas, który podarował nam Miłosierny Bóg.

Jak go wykorzystałeś?

Te słowa stają przed nami szczególnie wyraźnie w ostatnich dniach grudnia –  kończymy rok 2016 i za parę dni rozpoczniemy nowy 2017 rok. Ostatnie dni roku to okazja do refleksji nad tym, co się w tym czasie wydarzyło. Jesteśmy o rok starsi. Dla wielu był to rok szczęśliwy: rok zawarcia sakramentu małżeństwa, rok narodzin dziecka, zdobycia kolejnych życiowych sukcesów. Dla wielu jednak rok ten naznaczony był cierpieniem i smutkiem: szczególnie dla tych, którzy musieli pożegnać najbliższych odchodzących do Domu Ojca, dla tych, którzy przeżyli jakieś smutne chwile.

Jest to też czas na to, by podziękować Panu Bogu za każdą chwilę mijającego roku, za Jego opiekę nad nami, za ludzi, których spotkaliśmy i za to, co dane nam było w tym roku przeżyć. Każdy dzień jest dobrem Pana Boga i każdy przybliża nas do zbawienia w Chrystusie. Dziękujemy Ci Panie! Dziękujemy za radość wiary: poprzez codzienną i niedzielną Eucharystię, która dla każdego katolika jest fundamentem duchowego życia.

Przepraszamy Cię Dobry Ojcze, za wszelkie błędy i odejścia od Miłości, za każdy zmarnowany przez nas dzień tego roku, za to, że niekiedy za mało poświęcamy czasu na modlitwę do Ciebie.

Dobrze jest wiedzieć, że wybaczysz Nam, że możemy przyjść do Ciebie i powiedzieć o wszystkim… Zawsze czekasz na nas w konfesjonale, a potem w Eucharystii. Dziękujemy Ci za to!

Prosimy o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i naszą Ojczyzną w nowym roku 2017.

Wszystkie wydarzenia minionego roku zawierzamy Miłosierdziu Bożemu.

Podziękowanie składamy Księdzu Proboszczowi, który przez cały rok nie oszczędzał się w duszpasterskiej posłudze. W podziękowaniu za to, pamiętajmy o Nim w codziennej modlitwie.

Dziękujemy także ludziom dobrej woli, którzy przez cały rok przekazywali swą ofiarę na różne cele oraz służyli pomocą. Wszystkim składamy wielkie Bóg zapłać!

Żegnamy minione miesiące i pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.

Przed nami nowe 365 dni.

Nie wiemy jakie będą.

Co się zmieni w naszym życiu?

Dzisiaj nie znamy na to odpowiedzi, za rok będziemy mogli na te pytania odpowiedzieć.

Nie zmarnujmy tego pięknego czasu, który dał nam Dobry Bóg.

„Ufaj Bogu, a nie zginiesz

I Pan Bóg będzie Cię wspierał!”

Szczęść Boże!

 

Brak możliwości komentowania.