Czuwanie przy betlejemskim żłóbku

CZUWANIE DSMu i KSMu przed Pasterką

Przybądź Panie, bo czekamy, Twego przyjścia wyglądamy, bo źle nam żyć bez Ciebie…

Z racji tego, że zbliżały się święta Bożego Narodzenia, ksiądz proboszcz wyszedł z inicjatywą, aby przygotować montaż słowno – muzyczny przed pasterką. W wigilijną noc o godzinie 23:30 odbyło się czuwanie z udziałem dziewcząt z DSMu i młodzieży z KSMu.

W inscenizacji odczytywaliśmy wiersze, których tematem było przede wszystkim przyjście Pana na świat, podarowany nam czas Adwentu, miłość Boga, którą nas obdarzył i obdarowuje każdego dnia, ubóstwo i prostota przyjścia Jezusa na świat. Myśli przeplatane były znanymi pastorałkami i kolędami, przez co nasza modlitwa była jeszcze piękniejsza. Podniosłą atmosferę budował piękny dźwięk gitary.

Celem czuwania było nakłonienie do chwili zadumy, refleksji, byśmy mogli piękniej, bardziej świadomie przygotować się do Bożego Narodzenia. W trakcie świątecznych zakupów, porządków często nie dostrzegamy i mijamy to, co najcenniejsze. Czas świąt – czas łaski jest cudownym darem, prezentem od Boga, dlatego warto przeżyć go w miłości, radości i wdzięczności, jaką niesie Narodzony Skarb.

Mamy nadzieję, że inscenizacja pomogła wprowadzić zgromadzonych w nastrój zadumy i podniosłej atmosfery bożonarodzeniowej.

Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i udziału w czuwaniu serdecznie dziękujemy! Mamy nadzieję, że nasz występ zachęci dzieci i młodzież do wstąpienia do różnych grup w naszej parafii.

Przewodnicząca DSM-u.

 

Brak możliwości komentowania.