Spotkanie ze św. Mikołajem

ŚWIĘTY MIKOŁAJ Z ODWIEDZINAMI W NASZEJ PARAFII

W naszej kulturze św. Mikołaj to doskonale wszystkim znana postać staruszka z rózgą w ręku, w okularach z długą brodą w czerwonym stroju z workiem pełnym prezentów. Jest symbolem dobroci i radości.

6 grudnia tradycyjnie naszą parafię odwiedził ten wspaniały gość – św. Mikołaj, biskup. Przybył do nas z nieba. Przed Mszą Świętą spotkał się z dziećmi i młodzieżą. Został powitany oraz zaśpiewaliśmy mu piosenkę ,,Taki mały taki duży”. Święty Mikołaj chodził po kościele i zadawał różne pytania dzieciom oraz księdzu proboszczowi. Wszyscy chętnie na nie odpowiadali. Dzieci były trochę przestraszone, gdyż widocznie nie zawsze są grzeczne tak jak powinny, ale gość z nieba był bardzo łagodny i wszystkie dzieci pochwalił oraz obdarował prezentami. Nawet ksiądz proboszcz, pan kościelny i pan organista otrzymali upominki. Najwidoczniej byli bardzo grzeczni. Na koniec zanim św. Mikołaj odjechał w dalszą podróż zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie pamiątkowe. Święty Mikołaj miał jeszcze dużo pracy: musiał odwiedzić wszystkie grzeczne dzieci. Podziękowaliśmy mu za przybycie i prezenty oraz złożyliśmy mu życzenia na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok.

Mamy nadzieję, że w następnym roku ten wyjątkowy gość nas odwiedzi i wniesie dużo radości do naszych serc, tak jak to zrobił teraz. „Dzięki Ci składamy Mikołaju święty za Twe dobre serce i twoje prezenty”. Zapraszamy Cię kochany święty Mikołaju za rok ponownie do naszej parafii! J

Przewodnicząca DSMu.

Brak możliwości komentowania.