Adwentowe czuwanie

ADWENT- Przyjdź Panie Jezu!!!

Adwent jest okresem rozpoczynającym kolejny rok liturgiczny, w tym roku duszpasterskim pod hasłem ‘’Idźcie i Głoście’’-  zaprasza nas do odpowiedzialności za głoszenie Dobrej Nowiny. Jest to czas radosnego i pobożnego przygotowania do Narodzenia Chrystusa, które obchodzimy 25 grudnia oraz do powtórnego przyjścia Zbawiciela na końcu czasów. Zachęca nas, aby przyjrzeć się własnemu postępowaniu w życiu, czuwaniu: nad językiem, nad tym czego słuchamy, co myślimy o sobie i o innych. W kościołach odprawiane są nabożeństwa roraty – ku czci Maryi Panny na pamiątkę tego, że przyjęła nowinę od Archanioła Gabriela zwiastującego, iż zostanie Matką Syna Bożego. W tym okresie kapłan zakłada do Mszy Świętej ornat w kolorze fioletowym symbolizujący czas pokuty i przygotowania się do jednego z najważniejszych świąt, czasu pojednania z Bogiem i ludźmi.

Niech te wyjątkowe tygodnie będą dla każdego z nas okresem odpowiedniego przygotowania swoich serc na narodzenie Jezusa, wyciszenie, przemyślenie, zatrzymanie w biegu codziennych spraw oraz czasem, który przybliży każdego z nas do Chrystusa. Porzućmy tę przysłowiową kanapę i uczestniczmy w tych pięknych nabożeństwach.

Ks. Proboszcz

Brak możliwości komentowania.