Godzina Łaski

NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – GODZINA ŁASKI

8 grudnia obchodziliśmy jedno z największych Świąt Maryjnych w roku – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Matka Boża objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech, 8 grudnia 1947 roku, powiedziała ,,Życzę sobie , aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.’’ Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu – mówiła Niepokalana.

W naszym kościele po raz pierwszy od godziny 12:00 do 13:00 przeżywaliśmy Godzinę Łaski, którą rozpoczęto wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W tym czasie parafianie mogli przyjść do kościoła i uczestniczyć we wspólnej modlitwie prowadzonej przez księdza proboszcza i Akcję Katolicką oraz zanieść swoje prośby do Niepokalanej. Przez sześćdziesiąt minut zgromadzeni wypraszali łaski u Maryi dla siebie i całego świata.

W ten dzień i o tej godzinie niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. Mamy nadzieję, że z roku na rok coraz bardziej będzie praktykowana Godzina łaski, do czego mocno zachęcamy. Szczęść Boże!

Brak możliwości komentowania.