Boże Narodzenie -życzenia

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA PO POLSKUswieta_rodzina

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste i rodzinne święta w naszej tradycji, na które wszyscy tak czekamy z utęsknieniem. Święta, do których przygotowujemy się przez cztery tygodnie adwentowego czuwania z Maryją w nabożeństwach  roratnich.

Wigilia – pełen uroku świąteczny dzień w roku, gdy wszyscy jesteśmy razem. Gdy radośni i pełni zadumy zasiadamy do kolacji wigilijne. Zostawiamy dodatkowe nakrycie dla tych, którzy nie mają z kim podzielić się opłatkiem. W tym dniu nie powinno być kłótni ani sporów, wszyscy starają się być wyrozumiali dla innych, bardziej uczynni i serdeczni. Nigdy nie spożywajmy pokarmów mięsnych i alkoholu. O północy rozpoczyna się Msza święta, zwana Pasterką.

Dzień Bożego Narodzenia jest uroczystością upamiętniającą Narodziny Pana Jezusa. Słowo Boże stało się Ciałem i zamieszkało między nami…, abyśmy zawsze czuli bliskość Boga w naszym zabieganym życiu. A 26 grudnia obchodzimy drugi dzień świąt na pamiątkę Świętego Szczepana – pierwszego męczennika. Stał się on symbolem wierności. Zgodnie z tradycją od drugiego dnia świąt rozpoczyna się kolędowanie (chodzenie po kolędzie) księży lub kolędników. W tym dniu kapłan błogosławi owies, aby służył zwierzętom domowym za pokarm i lekarstwo oraz aby został zasiany na wiosnę jako zapowiedź obfitego plonu. Symbole świąt to: choinka, szopka, opłatek, kolędy.

Pragnę dołączyć się do mnóstwa życzeń świątecznych, które otrzymujemy. Niech te święta Bożego Narodzenia przyniosą Wam drodzy Parafianie i goście wiele radości, miłości i pokoju, które przynosi Dziecina Boża – wspólnie spędzonego czasu, rodzinnej atmosfery, dużo radości, nadziei oraz tyle optymizmu, aby nie skończyły się po świętach, ale trwały przez cały rok. Życzę, abyście to Boże Narodzenie spędzili w atmosferze miłości i wzajemnego zrozumienia.  Błogosławionych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2017 Roku!

życzy ks. proboszcz

Brak możliwości komentowania.