Wypominki Roczne 2016/2017 w parafii św. Józefa w Przedborzu – część I

Wprowadzenie do wypominek rocznych:

Wszechmogący, wieczny Boże, który rozciągasz Swą władzę nad żywymi i umarłymi, okazujesz Swoje miłosierdzie wszystkim ludziom. Pokornie Cię błagamy, aby Ci za których się modlimy, dostąpili z twej łaskawości odpuszczenia wszystkich swoich grzechów i obdarzeni radością życia wiecznego mogli chwalić Cię bez końca. Tobie Boże, Ojcze miłosierdzia polecamy zmarłych; papieży, biskupów, kapłanów zwłaszcza pracujących w naszej parafii i pochodzących z naszej parafii, ;  ks. Józef Adamczyk, ks. Henryk Florek, ks. Władysław Jędrzejewski, ks. Tomasz Bułat, ks. Jan Kościelny, ks. Kazimierz Bukowiec, ks. Władysław Sitko, ks. Jan Czuba, ks. Adam Stachura, ks. Jan Chmioła, księża Skwirut Józef i Roman, ks. Ryszard Kiwak, ks. Jacek Ruszel, ks. Stanisław Jaworski, zmarłych budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni oraz zmarłych polecanych w naszych modlitwach wypominkowych; Staroń Władysław, Maria, Jan//, Rozmus Helena, Ignacy, Draus Eugeniusz, Rozmus Zofia, Andrzej, Kwarta Anna, Józef, Tylutka Józefa, Władysław//, Sito Jan, Katarzyna, Henryk Mazur, Jan Jaworski, Aniela, Józef, Stanisława, Jan, Józef, Maria, Stanisław, Janina, Władysław//, Sito Jan, Mazur Katarzyna, Henryk//, Zieliński Stanisław, Aniela,//, ks. Władysław Sitko, Sitko Antoni, Zuzanna,, Stanisław, Rozalia, Depa Antoni, Antonina, Michał, Dłużeń Stanisław, Waleria, Majka Władysław, Aniela//, Bieleń Zofia, Władysław,, Jan, Władysław oraz zmarłych z rodziny Bieleń i Feret, Łowczyk Tadeusz, Mucha Stefania i zmarłych z rodziny//, Rozmus Anna, Mastalerz Józef, Władysław//, ks. Józef Dudziak, ks. Marian Kulinowski, ks. Bernard Kuliński, Starzec Ryszard, Frankiewicz Józefa, Franciszek//, Guzior Wojciech, Katarzyna, Robert, Draus Zofia//, Łowczyk Antoni, Maria, Bronisław, Teresa//, Wiącek Józef, Antoni, Helena, Dworak Stanisław, Anna, Władysława, Pawlik Maria//, Guzior Maria, Stanisław, Helena, Jan, Ofiara Jan//, Kaczor Stanisław, Czesnowski Julia, Józef, Tylutka Grażyna, Zofia, Niezabitowska Karolina, Władysław, Józef//, Haracz Józef, Józefa, Sarama Michał, Ludwika//, Pupa Tadeusz, Pilarski Józef, Krystyna, Tadeusz//, Cebula Andrzej, Wesołowska Władysław, Kwaśnik Karolina, Halat Zofia, Czesław i zmarli z rodziny//, Pupa Bronisława, Bronisław, Wieczorek Adam, Wojton Józefa, Kazimierz, Stanisław i Czesława//, Książek Stanisław, Maria, Wilk Józef, Zofia//, Staroń Władysław, Maria, Jan, Katarzyna, Eugeniusz i zmarli z rodziny Staroń i Wilk//, Kret Antoni, Julia, Cebula Józef, Stefania, Paduch Antoni, Józef, Grosiak Józef, Zofia, Skóra Józef//, Wójtowicz Bronisław//, Bezak Józefa, Antoni, Sudak Janina, Józef//, Micek Józef, Sitko Janina, Henryk, Bunarowscy Antonina, Michał//, Żądło Bronisława, Józef, Kazimierz//, Orzech Stanisław, Antoni, Maria//, Zieliński Ludwik, Antonina, Józef, Wacław, Łagowski Andrzej, Wiktoria//, Bryk Andrzej , Stefania, Gaweł Wojciech, Zofia//, Orzech Władysław, Rozalia, Jan, Białek Jan, Maria, Bronisław, Kazimierz//, Wiktor Helena, Stanisław, Pas Agata, Tadeusz//, Wojciechowska Aniela, Władysław// Kuca Józef, Józefa, Izydor, Skórka Władysław, Stanisław, Kuca Marek, Nowak Maria, Lucjan, Kuca Władysław, Jan, Franciszek i Maria.//, Krzemiński Henryk, Maria, Józef, Bieleń Józefa, Adam, Stanisław, Mazur Antonina, Antoni, Kiełb Jan, Saj Józef, Czapka Jan//, Niezgoda Jan, Genowefa, Bryk Julia, Piotr, Ocimek Władysław, Marianna, Bryk Roman, Michał, Julian, Józef, Eugeniusz, Kimbar Stanisława, Arabasz Maria, Spaczyńska Weronika oraz dusze w czyśćcu cierpiące//, Snopkowski Wojciech, Zofia, Władysław, Safin Piotr//, Filipek Stefan, Maria, Jan, Janusz, Surowiec Walenty, Maria, Julia, Wiewióra Andrzej, Brzyszcz Eugeniusz, Lenart Józef, Wilk Jan i zmarli z rodziny// Mycek Maria, Franciszek//, Gruszka Maria, Weronika, Jan, Józef, Franciszek, Zawadzka Ludwika, Michał, Sitarz Zofia, Wawrzyniec Sarama Stefania, Michał, Janina, Jan, Starzec Zofia, Franciszek//, Barnadzka Katarzyna, Jan, Joanna, Stanisław, Różańska Michalina, Roman, Szczepanek Maria, Paweł//, Darłak Józef, Maria, Hajduk Józef, Polek Władysław, Julia//, Saj Józef, Kiwak Maria, Wiewióra Anna, Furmanek Stanisława//, Mastalerz Paweł, Sitko Adela, Władysław, Świder Stanisław, Siębor Roman, Tylutka Apolonia, Antoni//, Sitko Ludwik, Stanisław i Stefania, Feliks, Kołodziej Jan i Katarzyna, Aleksander, Skowroński Józef i Michalina//, Świątek Maria, Ludwik, Julia, Wojciech, Starzec Zofia, Wojciech oraz dusze w czyśćcu cierpiące//.

Koronka do Bożego miłosierdzia

Boże, Ty nam nakazałeś miłować wszystkich ludzi jak braci i siostry, także tych, których śmierć zabrała z tej ziemi. Wszyscy bowiem żyjemy w Tobie, wszyscy zjednoczymy się z Tobą w jednej wierze i miłości. Dopomóż nam, miłosierny Boże, zawsze dążyć ku temu zjednoczeniu, z miłością pomagając naszym żyjącym braciom i siostrom radą i dobrym przykładem, a zmarłym modlitwą i zasługami płynącymi z naszych dobrych uczynków. Racz przyjąć tę modlitwę, a przez nieskończone Miłosierdzie Twoje, przez Mękę i Śmierć Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, naszego Zbawiciela i Odkupiciela, zmiłuj się nad duszami zatrzymanymi w czyśćcu, które muszą odpokutować za swoje grzechy, zanim wejdą do Twojej chwały. Ześlij im Ducha Twego, Pocieszyciela, aby je oświecił światłem i Twoją łaską oraz umacniał w nadziei Twego Miłosierdzia. Racz je wprowadzić do Królestwa Twojej chwały za przyczyną Najświętszej Maryi Panny i wszystkich Twoich świętych, jak również przez modlitwy Twego świętego Kościoła i nas wszystkich, niegodnych sług Twoich, którzy błagamy dla nich o Twe zmiłowanie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Brak możliwości komentowania.