Wycieczka do Częstochowy i Oświęcimia

Wycieczka KGW z Huty i Przedborza

         W dniu 15.10.2016 KGW z Huty Przedborskiej zaplanowało wycieczkę o charakterze pielgrzymkowym na Jasną Górę i do Oświęcimia. Wyjechaliśmy o godz.01 w nocy, żeby uczestniczyć w odsłonięciu Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Przy odsłonięciu Cudownego Obrazu, uczestnicząc w liturgii Mszy Św. powierzyliśmy Królowej Polski wszystkie nasze troski, zmartwienia i prośby, prosząc o opiekę nad nami, naszymi rodzinami i naszą małą Ojczyzną. Wspólnie z uczestnikami kilkunastu pielgrzymek już o świcie modliliśmy się w tym wyjątkowym dla nas Polaków miejscu w Dniu Wielkiej Pokuty na Jasnej Górze za wszystkie grzechy popełnione w Polsce. Pełni nadziei i otuchy po Eucharystii wyruszyliśmy w dalszą drogę do Oświęcimia.

           Kolejnym miejscem, które chcieliśmy odwiedzić był Auschwitz-Birkenau były Niemiecki Nazistowski Koncentracyjny Obóz  Zagłady. Miejsce ważne w historii całej Europy, miejsce pełne bólu, cierpienia i niewyobrażalnej tragedii i okrucieństwa, które trwało przez 5 lat w ciszy i milczeniu Europy i Świata…Miejsce, gdzie ponadczasowego znaczenia nabierają słowa Jana Pawła II  ”NIGDY WIĘCEJ WOJNY”… Zakończyliśmy przy pomniku poświęconym wszystkim ofiarom Obozu Auschwitz-Birkenau znajdującym się pomiędzy ruinami krematoriów II i III, Gdzie znajdują się tablice i napis w 23  językach, gdyż  z tylu krajów zamordowano tam ludzi ”Niechaj na wieki będzie krzykiem rozpaczy i przestrogą dla ludzkości to miejsce, w którym hitlerowcy wymordowali około 1,5 mln mężczyzn, kobiet i dzieci, głównie Żydów z różnych krajów Europy, Auschwitz-Birkenau 1940-1945.

Dwa ważne i wyjątkowe miejsca, które odwiedziliśmy tego dnia przy pięknej, słonecznej pogodzie na długo pozostaną w pamięci każdego uczestnika wycieczki. Powrót upłynął przy wspólnej modlitwie z duchowym przewodnikiem wycieczki ks. Proboszczem Józefem. Towarzyszyła nam zaduma, milczenie, skupienie i osobiste przemyślenia, przy których troski i kłopoty dnia codziennego znacznie maleją…Dziękując organizatorom, KGW z Huty Przedborskiej, za perfekcję,  Ks. Proboszczowi za duchową opiekę i uczestnikom za wysoką kulturę osobistą życzymy kolejnych pomysłów i inicjatyw.    –   uczestniczka.

Brak możliwości komentowania.