Pielgrzymka do Krakowa

JESIENNA PIELGRZYMKA

Dnia 24 września 2016 roku o godzinie 6:00, – 37 osób udało się na jesienną pielgrzymkę do Krakowa, Mogiły i Porąbki Uszewskiej. Po dotarciu do Krakowa przeszliśmy do kościoła pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie zostaliśmy powitani przez Siostry Sercanki. Tam udaliśmy się na Eucharystię, której przewodniczył Ksiądz Proboszcz i Ksiądz Rafał Flak, który też z nami pojechał. Po Mszy św. mieliśmy okazję ucałowania relikwii św. bp. Sebastiana Pelczara i błogosławionej Matki Klary Szczęsnej. Później Siostra ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, które się tam znajduje, opowiadała nam o powstaniu tego kościoła i o ich zgromadzeniu oraz zaprowadziła nas do muzeum w którym znajdują się pamiątki: błog. Matki Klary Szczęsnej, św. Jana Pawła II i św. Józefa Sebastiana Pelczara. Następnie przeszliśmy ulicami Krakowa do Bazyliki archikatedralnej Świętego Stanisława i Świętego Wacława – miejsca koronacji i pochówku polskich królów. Idąc pan przewodnik opowiadał ciekawostki o Krakowie. Z Bazyliki udaliśmy się na Zamek Królewski na Wawelu. Tam mogliśmy pomodlić się przy Krypcie z Sarkofagiem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii. Stamtąd udaliśmy się do Kościoła św. Michała i świętego Biskupa, nazywanego potocznie Kościołem na Skałce. W wolnym czasie poszliśmy na Główny Rynek, gdzie znajduje się Kościół Mariacki, Sukiennice, Wieża Ratuszowa i Pomnik Adama Mickiewicza. Tam można było odpocząć i nabrać sił na dalsze zwiedzanie.

         Około godziny 16:00 wyruszyliśmy autokarem do Opactwa Cystersów w Mogile – Bazyliki Krzyża Świętego (kościół klasztorny p.w. NMP i św. Wacława). Pomodliliśmy się przy Krzyżu Pana Jezusa słynącego łaskami.

         Wieczorem wyruszyliśmy w drogę powrotną. Mieliśmy jeszcze jedno miejsce do zwiedzenia: Grotę Najświętszej Maryi Panny z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. Pomysłodawcą wzniesienia tej groty był Ks. Jan Palka, wikariusz parafii. Odbył on pielgrzymkę do Lourdes i zachwycony tym co tam przeżył postanowił wybudować podobną w swojej parafii. Wybudowanie i poświęcenie Groty dało początek ożywieniu pobożności maryjnej w parafii i okolicy. Wierni zaczęli przybywać by wypraszać łaski.

         Wszystkie miejsca były warte obejrzenia; pozostaną na długo w pamięci. Naszej pielgrzymce towarzyszyła ładna jesienna pogoda, modlitwa oraz śpiew pieśni. Mimo długiego zwiedzania na twarzach pielgrzymów nie było widać zmęczenia dzielnie pokonywali trasę wycieczki.

Dziękujemy Ks. Józefowi za zaproponowanie tych miejsc do zwiedzenia, opiekę nad pielgrzymami, aby nikt się nie zgubił, oraz miłą atmosferę.

Podziękowanie należy się również Ks. Rafałowi za pomoc w załatwieniu formalności związanych z pielgrzymką oraz za humor, który mu dopisywał.

Niech Pan Bóg im za to wynagrodzi, obdarza zdrowiem oraz błogosławi w dalszej posłudze kapłańskiej. Szczęść Boże!

Wdzięczni pielgrzymi

 

Brak możliwości komentowania.