Moc modlitwy różańcowej

Październik miesiącem różańcowym

Październik tradycyjnie jest miesiącem w szczególny sposób poświęconym modlitwie różańcowej. Przez cały miesiąc odprawiane są nabożeństwa, które my Polacy otaczamy wyjątkową czcią. Rozważanie różańca oznacza odmawianie modlitwy oraz medytację w tym samym czasie.     Każda z tajemnic koncentruje się na jednym ważnym wydarzeniu z życia Jezusa Chrystusa i jego matki, Maryi i pomaga nam naśladować Ich w naszym życiu. Jest to modlitwa, która przemienia świat, zwłaszcza gdy jest odmawiana wspólnie. 7 października będziemy wspominać liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, tym bardziej mamy okazję do odnowienia i pogłębienia modlitwy różańcowej. Z pewnością nie jest to łatwa modlitwa, zwłaszcza dla współczesnego człowieka, ciągle zabieganego i niespokojnego. Jednak modlitwa ta wydaje się być skutecznym środkiem ratowania dzisiejszego świata i człowieka. Każdego dnia od Boga otrzymujemy 1440 minut – odmówienie całej części różańca trwa jedynie 25 minut. Czy to tak wiele?

Zapraszamy wszystkich parafian jak najliczniej na te piękne nabożeństwa.

Brak możliwości komentowania.