Pielgrzymka do Cmolasu

 

Piesza pielgrzymka do Sanktuarium w Cmolasie

6 sierpnia 2016 roku o godzinie 6:30 w Uroczystość Przemienienia Pańskiego dwadzieścia osób po raz kolejny wyruszyło pieszo na odpust do Cmolasu, któremu przyświeca hasło ,,Nowe życie w Chrystusie”. Sanktuarium Jezusa Przemienionego w Cmolasie przyciąga pielgrzymów cudownym obrazem. W roku Miłosierdzia warto skorzystać z jeszcze jednej możliwości zaczerpnięcia tego, co daje nam Bóg, także podczas pielgrzymowania. W drodze towarzyszyła nam wspólna modlitwa, śpiew, radość oraz niesione przez nas swoje intencje. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy przywitani przez księdza wikariusza Przemka oraz oddaliśmy cześć Jezusowi Przemienionemu, obchodząc ołtarz w kościele na kolanach. Centralnym punktem Uroczystości Odpustowych była Msza św. której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Edward Białogłowski. Modliliśmy się w sposób szczególny za Małżonków przeżywających swoje srebrne i złote jubileusze. Homilię wygłosił Biskup, odnosząc się do Ewangelii opisującej Przemienienie Pana Jezusa. Kilka słów skierował także do Jubilatów. Przekazał także pozdrowienia od pielgrzymów rzeszowskich zmierzających na Jasną Górę.

We Mszy św. uczestniczyli pielgrzymi zarówno indywidualni, jak i w grupach zorganizowanych.

Bóg zapłać wszystkim pielgrzymom z naszej parafii, którzy oderwali się od codzienności, znaleźli czas i udali się na tę piękną uroczystość odpustową.

Brak możliwości komentowania.