Róże Różańcowe

Żywy różaniec  – to wspólnota religijna osób świeckich, które codziennie odmawiają Tajemnice Różańca. Wspólnoty te, nazywane są Różami. Pierwszą Różę założyła Sługa Boża Maria Jaricot w roku 1826 w Lyonie. Do Polski dzieło to dotarło w XIX wieku. Rozpoczynając 25. rok swojego pontyfikatu, papież Jan Paweł II w liście apostolskim zatytułowanym „Różaniec Dziewicy Maryi” ogłosił Rok Różańca (okres od października 2002 do października 2003 roku ). Wtedy też, Ojciec Święty wprowadził nową część różańca, tajemnice światła, uwzględniające lata publicznej działalności Pana Jezusa, aby różaniec w pełniejszy sposób można było nazwać streszczeniem Ewangelii. Rozważając bowiem tajemnice różańcowe, patrzymy na misterium życia, męki, śmierci i zmartwychwstania Pana oczyma Maryi, przeżywamy je tak, jak Ona w swym matczynym sercu je przeżywała.

W naszej parafii jest 14 róż różańcowych – ( 2 męskie i 12 żeńskich). Zmiana tajemnic następuje w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Św. o godzinie 8;00 zmiana  róż męskich, a o 10:00 -żeńskich. Przewodniczy jej Ksiądz Proboszcz, który błogosławi tajemnice, a następnie odmawiamy jeden dziesiątek różańca w różnych intencjach. Każda Róża obrała sobie swojego patrona od którego wzięła nazwę.

W każdą środę przed nowenna do św. Józefa na przemian inna Róża lub AK i Caritas, prowadzą modlitwy w intencjach pokoju na świecie i za naszą Ojczyznę.

Modlitwa różańcowa – leczy z gonitwy codzienności. Wymaga ciszy, milczenia, uspokojenia i skupienia się na duchowym aspekcie życia. Jest zatem doskonałą drogą do świętości.

„Modlitwa tak prosta i tak bogata w swej treści „.  Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania”. (Św. Jan Paweł II)

Brak możliwości komentowania.