Peregrynacja symboli ŚDM

Peregrynacja symboli ŚDM

W niedzielę 7 czerwca 2015 roku do Kolbuszowej zostały przywiezione: Krzyż i Ikona Światowych Dni Młodzieży. Na tę uroczystość przybyła młodzież z naszej parafii oraz Kolbuszowej i okolic, a także wiele osób starszych. Na rynku zostały powitane symbole ŚDM przez wszystkie przybyłe osoby oraz Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Następnie Krzyż i Ikonę ŚDM przeniesiono do Kościoła Wszystkich Świętych, gdzie została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył Biskup Edward Białogłowski oraz kilku księży. Po zakończonej Eucharystii przybyłe osoby mogły dotknąć lub ucałować symboli ŚDM. Następnie wszyscy udali się ulicami miasta do Kościoła Św. Brata Alberta. W tym czasie została odprawiana Droga Krzyżowa prowadzona przez młode osoby, a Krzyż i Ikonę ŚDM niosła młodzież z poszczególnych parafii i chętne osoby. Rozważania Drogi Krzyżowej były wzięte z życia młodych ludzi, które przeżywały różne dramaty. W Kościele Św. Brata Alberta symbole ŚDM zostały ustawione i osoby, które jeszcze nie adorowały Krzyża i Ikony mogły w tym czasie to zrobić. O godzinie 16:15 symbole te, zostały pożegnane i wyniesione z Kościoła przez młodzież do samochodu, którym miały pojechać do Strzyżowa, kolejnego miejsca peregrynacji.  Były to ważne chwile dla wszystkich uczestników w przygotowaniu do przeżywania już za rok w Krakowie wielkiego święta młodych z całego świata.  Uczestnicy…

Brak możliwości komentowania.