Pielgrzymka na koronację do Głogowa Młp.

Piesza pielgrzymka do Głogowa Małopolskiego.

Dnia 30 maja 2015 roku o godzinie 6:30 wyruszyliśmy z naszej parafii na pieszą pielgrzymkę do Głogowa Młp. na koronację obrazu Matki Bożej Uzdrowienie Chorych. Na samym początku była niesiona tablica z nazwą naszej parafii, a za nią szła grupa trzydziestoosobowa. Jedenaście parafian dotarło na miejsce autobusem. Nasza droga wynosiła 18 kilometrów. Zapowiadała się piękna i słoneczna pogoda. Po wyjściu spod kościoła pomodliliśmy się oraz zaczęliśmy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W czasie pielgrzymki odmawialiśmy też różaniec i koronkę do Miłosierdzia Bożego, a także śpiewaliśmy pieśni religijne. Zrobiliśmy dwa postoje na rozprostowanie nóg i nabranie sił na dalszą drogę. Na miejsce doszliśmy przed jedenastą godziną i o 11:00 została odprawiona uroczysta koronacja obrazu MB Uzdrowienie Chorych. Liturgii przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Bp. Jan Wątroba – Biskup Rzeszowski w asyście kilku biskupów i kilkudziesięciu kapłanów. Na tą uroczystość przybyło kilka tysięcy osób: starszych i młodszych. Na końcu Mszy Świętej Ksiądz Prałat Adam Samel podziękował wszystkim za przygotowanie uroczystości oraz za przybycie na nią, a Biskup Jan Wątroba udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Wszyscy pątnicy z naszej parafii szli zadowoleni i uśmiechnięci, nikt nie narzekał na osłabienie. Nawet najmłodsi pielgrzymi doszli do celu bez żadnego grymasu.

Brak możliwości komentowania.