Wyprawa w Bieszczady

Wycieczka w Bieszczady

Dnia 23 maja 2015r o godzinie 6.00 wyruszyliśmy spod kościoła na jednodniową wycieczkę w Bieszczady i do Myczkowiec. Przejeżdżając przez Lesko wzięliśmy naszą przewodnik – Panią Bożenę. W drodze do Bieszczad opowiadała ciekawe legendy i anegdoty dotyczące historii Bieszczad i okolic. Naszym celem wyprawy była Połonina Wetlińska. Pogoda początkowo była niepewna, ale później słoneczko uśmiechnęło się do nas. Wyruszyliśmy w stronę bieszczadzkiego schroniska: „ Chatka Puchatka ” o wysokości 1228 metrów. Mimo wysiłku i zmagań doszliśmy do celu. Obserwowaliśmy granicę z Ukrainą i Słowacją.  W wolnym czasie mogliśmy sobie zrobić kilka zdjęć pamiątkowych i nabrać sił aby zejść z powrotem. Droga powrotna do autokaru trwała krócej, ale wymagała więcej ostrożności. Później odwiedziliśmy Ośrodek Caritas w Myczkowcach: Ogród biblijny, Mini Zoo ,Park Miniatur. Została tam też odprawiona Msza święta w intencji parafian żyjących i zmarłych, której przewodniczył nasz ksiądz proboszcz. Potem rozpaliliśmy ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski.  O godzinie 17.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wracając śpiewaliśmy różne piosenki. Mimo wysiłku i niewielkich upadków wróciliśmy zadowoleni do swoich domów.  Dziękujemy księdzu proboszczowi za zorganizowanie tak wspaniałej wycieczki i liczymy na kolejne.

Uczestniczki

Brak możliwości komentowania.