Młodzi z wizytą u błog. Karoliny Kózka

BŁ. KAROLINA KÓZKA – WZÓR DO NAŚLADOWANIA

 

Zabawa to mała miejscowość pod Tarnowem. Dokładnie 107 lat temu, 18 listopada, tamtym miejscem wstrząsnęła męczeńska śmierć jednej z mieszkanek – Karoliny Kózkówny – dziś błogosławionej. Do jej Sanktuarium obecnie pielgrzymują ludzie z całej Polski.

19 października 2021, uczniowie klasy 8 z parafii Przedbórz i parafii Domatków wraz ze swoimi opiekunami duchownymi, w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania uczestniczyli w pielgrzymce do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Po dojechaniu na miejsce uczestnicy udali się do jedynego takiego na świecie sanktuarium, gdzie w ołtarzu spoczywają doczesne szczątki błogosławionej, która jest jednocześnie parafianką tegoż kościoła. Pan przewodnik przybliżył postać Karoliny opowiadając o jej życiu, rodzinie i męczeńskiej śmierci.         Następnie ks. Józef i ks. Bogdan odprawili Mszę Świętą, polecając Bogu młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po Komunii św. została odczytana modlitwa o kanonizację bł. Karoliny. Był także czas na osobistą rozmowę oraz modlitwę przy sarkofagu z ciałem bł. Karoliny. O godz. 11, wszyscy wyruszyli autokarem do Wał – Rudy, gdzie zwiedzili rodzinny dom, w którym mieszkała błogosławiona z rodzicami i rodzeństwem. Czymś niesamowitym była możliwość stanąć blisko gruszy, przy której kiedyś bł. Karolina katechizowała swoich rówieśników. Uczestnicy przeszli śladami ostatnich chwil życia Karoliny rozważając mękę Pana Jezusa, ale także to, co działo się z Karoliną, gdy podczas ucieczki opierając się carskiemu żołnierzowi ocaliła swą godność.

Ostatnim punktem wycieczki był grill z pieczonymi kiełbaskami, rozmowy, a także indywidualny czas dla siebie.

Brak możliwości komentowania.