Czas nawrócenia i przemiany naszych serc – Wielki Post

Wielki Post

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy trwający 40 dni Wielki Post. „Popielec nam mówi o życia mijaniu, poście i modlitwie, potem zmartwychwstaniu”.

Posypanie głowy popiołem niech będzie znakiem, że pragniemy przeżyć ten czas z Chrystusem, który poprzez modlitwę i post przygotowuje się do swojej śmierci dla nas i dla naszego zbawienia. Niech to będzie czas, podczas którego uświadomimy sobie stan naszej duszy, swoją małość i grzeszność oraz przygotujemy się na przeżycie radosnej tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego.

Szczególną pomocą w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu jest udział we Mszy św., rozważanie słowa Bożego, udział w Drodze Krzyżowej czy Gorzkich Żalach – które pozwalają nam zrozumieć sens cierpienia i miłość Boga do człowieka.

Niech tegoroczny Wielki Post będzie dla nas szczególnym czasem spotkania z miłującym Ojcem, który czeka na każdego z nas.

 

Wielki Post, Wielki Post,

Budujemy razem most.

Most do Ojca,

Który w Niebie,

Czeka na mnie i na Ciebie.

Brak możliwości komentowania.