Hej Bieszczady hej

 

Jak co roku na jesień z naszej parafii organizujemy wyprawę w tereny górskie, aby podziwiać piękną ojczystą – faunę i florę. Tym razem postanowiliśmy zdobyć Bukowe Berdo w Bieszczadach.

Bukowe Berdo (1311 m n.p.m.). – czasem nazywa się zamiennie –  Połonina Dzwiniacka  leży trochę na uboczu i generalnie nie jest łatwo się tam dostać, ale trzeba dojechać do Mucznego. Muczne – to niewielka wieś, a nawet osada leśna, leżąca w dolinie potoku Muczny, 10km od Stuposian i u północnych zboczy Bukowego Berda. Zamieszkuje ją niewiele ponad 30 osób.  Muczne znane też jak dawny ośrodek dla prominentów z PRL, obecnie znajduje się Centrum Promocji Leśnictwa .

Wielkim zaskoczeniem było tak liczna grupa chętnych miłośników naszych Bieszczad. W sobotę 19.09.br przy bardzo pięknej pogodzie w liczbie 56 osób wyruszyliśmy na szlak z naszą przewodnik z Leska Panią Bożeną Bobula, która podzieliła się z nami swoją ogromną wiedzą na temat historii i trudnego życia w Bieszczadach. Piękna pogoda sprawiła, że na szlakach było mnóstwo turystów. Mogliśmy podziwiać piękno połonin i widoków naszych Bieszczadów. W drodze powrotnej odwiedziliśmy w Mucznym – hodowlę żubrów. Ubogaceni wiedzą i niesamowitymi widokami bieszczadzkich szlaków wróciliśmy do naszych rodzin.

 

Brak możliwości komentowania.