Triduum paschalne -Wielki Czwartek

USTANOWIENIE EUCHARYSTII

Kapłan jest monstrancją, jego rolą jest pokazywać Jezusa. Starać się pozostawić dobre wspomnienia w duszy każdego z tych, którzy do Niego przychodzą. Stać się wszystkim dla wszystkich. Śmiać się z tymi, którzy się śmieją, płakać z tymi, którzy płaczą, aby wszystkich przyprowadzić do Jezusa. Taki właśnie ma być współczesny kapłan.

 

Dziś w Wielki Czwartek stajemy w obliczu wielkiej tajemnicy powołania. W tym ważnym dniu pragniemy szczególnie podziękować Chrystusowi za dar kapłaństwa Księdza Józefa. Bo „nikt sam sobie nie bierze tej godności, lecz tylko ten, kto jest powołany przez Boga”. (Hbr 5,4)

 

Drogi Księże Józefie!

W tym uroczystym dniu nasze myśli i życzenia kierujemy w Twoją stronę.

Życzymy Ci obfitych łask Bożych, darów Ducha Świętego i wytrwałości w naśladowaniu Zbawiciela. Życzymy, by droga na którą zaprosił Cię Chrystus – Najwyższy Kapłan, była dla Ciebie drogą ku świętości. Niech w każdej sytuacji dobro wygrywa ze złem, a każdy smutek przemienia się w radość. Niech Jezus Chrystus, który przechodzi przez Twoje ręce, uświęca Ciebie i nas, abyśmy kiedyś mogli spotkać się w Królestwie naszego Ojca w Niebie. A Maryja – Matka Kapłanów niech obdarza Cię matczyną miłością i czułością, broni i ochrania oraz przygarnia Cię do swego serca jako ukochanego syna.

Z darem modlitwy

Wdzięczni parafianie

Brak możliwości komentowania.