15 rocznica odejścia św. Jana Pawła II do Domu Ojca

15 LAT TEMU ŚW. JAN PAWEŁ II ODSZEDŁ DO DOMU OJCA

2 kwietnia 2020 roku upływa 15 rocznica śmierci Papieża Polaka. Odejście do innego lepszego świata. Święty Jan Paweł II był człowiekiem pokoju i nadziei. Wspominamy wszystkie chwile, jakie przeżywaliśmy w czasie niezapomnianych pielgrzymek Ojca Świętego do Polski, z którą jak powtarzał, nigdy nie mogło rozstać się Jego serce. Był to wyraz ogromnej miłości, jaką Ojciec Święty obdarzał Polskę i każdego z nas.

Podczas pierwszej pielgrzymki do Polski na krakowskich Błoniach, Jan Paweł II wypowiedział takie słowa „Musicie być mocni mocą miłości”. Dzisiaj te słowa Centrum Myśli Jana Pawła II uczyniło hasłem obchodów 2 kwietnia. Szczególnie w obecnej sytuacji, którą przeżywamy na świecie, ta moc miłości może wyrazić się poprzez odpowiedzialność i solidarność w ramach różnych inicjatyw związanych ze wzajemną troską o wspólne dobro.

„Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie i za to wam dziękuję” – wyszeptał na łożu śmierci Jan Paweł, gdy dowiedział się, że na Placu św. Piotra przybyły rzesze młodych ludzi, by modlić się w Jego intencji. Odszedł do Domu Ojca 2 kwietnia o godzinie 21:37, w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego, w wieku 84 lat. Cały świat żegnał Wielkiego Papieża: rozległ się głos dzwonów, czuwanie modlitewne i żałoba. Pogrzeb odbył się 8 kwietnia 2005 roku w Rzymie i stał się największym w dziejach świata zgromadzeniem największych przedstawicieli globu. Został pochowany w Grotach Watykańskich pod Bazyliką św. Piotra.

 

Najdroższy nasz Ojcze, choć minęło 15 lat, nasze ludzkie serca tęsknią za Tobą. Tę tęsknotę i tę łzę, którą wyzwalała godzina 21:37, zamykamy dziś w modlitwie. Daj nam, Ojcze Święty, taką wiarę, aby krzyż naszych codziennych obowiązków, krzyż choroby, sędziwego wieku nie dociskał nas do ziemi.

Święty Janie Pawle, z pokorą i prostotą prosimy – wstawiaj się u Boga za nami! Wstawiaj się za dziećmi, młodzieżą i rodzinami. Wstawiaj się o nawrócenie tych, co pogubili się w swoim życiu. Wstawiaj się za Polską u Boga!

Brak możliwości komentowania.