Peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II

ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II POŚRÓD NAS

Z racji 100-lecia urodzin Karola Wojtyły oraz jubileuszu 25-lecia Akcji Katolickiej w Polsce trwa peregrynacja obrazu i relikwii św. Jana Pawła II. Cieszymy się, że na trasie duchowego pielgrzymowania znalazła się również nasza parafia – 27 i 28.02.br.                                                                                                                                                      Dzisiaj już jako „obywatel” nieba przybył do nas jako dobry ojciec do swoich dzieci, aby ich wysłuchać, pomóc i wesprzeć na życiowej drodze. Otworzyliśmy nie tylko drzwi naszej świątyni, ale przede wszystkim otworzyliśmy drzwi naszych serc Chrystusowi, do którego drogę wskazywał w swym nauczaniu św. Jan Paweł II.

Osoba świętego Papieża Polaka jest szczególnie ważna członkom Akcji Katolickiej w Polsce, bowiem od niedawna ten święty został jej patronem. Wielkości pontyfikatu tego Papieża nie sposób zmierzyć i opisać. Był wielkim autorytetem nawet dla ludzi innych wyznań, a także dla ludzi niewierzących. Odmienił „oblicze ziemi…”, po której pielgrzymuje Kościół Chrystusowy.

Te niecałe dwa dni były dla naszej parafii czasem wyjątkowym. Potrafiliśmy się na chwilę zatrzymać, aby zgłębić tajemnicę Bożej Opatrzności, która w historii świata umieściła postać świętego Jana Pawła II. Był to czas modlitwy, skupienia, pamięci o naszym umiłowanym Rodaku – Świętym Janie Pawle II. Ufamy, że dzisiaj jest naszym orędownikiem w trudnych sprawach, których tak wiele doświadczamy w naszym życiu.

 

Umiłowany Ojcze Święty Janie Pawle II, dziękujemy Ci za Twoje nawiedzenie naszej parafii. Prosimy Cię, spoglądaj na nas z Domu ukochanego Ojca i nie tylko spoglądaj, ale wypraszaj nam liczne łaski u Pana. Tobie zawierzamy wszystkich członków POAK oraz Księdza Proboszcza – Asystenta AK i prosimy: pomagaj nam odczytywać znaki czasu i kroczyć drogą ku świętości.

Małgorzata Z.

 

„Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenie czy zawód, niech myśl wasza biegnie ku Chrystusowi” – św. Jan Paweł II.

Brak możliwości komentowania.