Spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych

Okres Bożego Narodzenia niesie zawsze ze sobą wiele miłości, ciepła rodzinnego i dobra, bo to przyjście Zbawiciela. W tym czasie organizowane są powszechnie spotkania opłatkowe, które wyrażają radość z narodzenia Jezusa w naszych wspólnotach i sercach ludzi dobrej woli.  Wyrażam wielką radość, że w tym roku 13.01.2019r., udało się nam razem jako cała wspólnota parafialna spotkać na takiej uroczystości w Świetlicy w Przedborzu. Na zaproszenie naszych Pań sołtys Barbary i Krystyny wraz z paniami z KGW w Hucie i Przedborzu oraz proboszcza, przybyło mimo niekorzystnej pogody wielu naszych starszych i samotnych parafian. Na wstępie nasze Panie Sołtys przywitały wszystkich przybyłych, a następnie zaproszeni goście zabrali głos, składając życzenia noworoczne. Wśród nich byli przedstawiciele władz; – poseł Zbigniew Chmielowiec, Ewa Draus – z sejmiku marszałkowskiego oraz burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba.   Po modlitwie i życzeniach ks. proboszcza, wszyscy połamali się opłatkiem, składając nawzajem sobie życzenia. Nasze Panie z KGW jako mistrzynie kulinarne, przygotowały jak zwykle wiele pysznych potraw. Po wspólnym śpiewie kolęd, nasze dzieci ze Szkoły Podstawowej pod opieką Pani dyrektor i nauczycieli  przedstawiły piękny program słowno- muzyczny  o naszych tradycjach Bożonarodzeniowych.  Wszyscy oklaskami  podziwialiśmy ich talent aktorski. Po nich KGW z Przedborza przedstawiło starodawne jasełka, które wszystkim bardzo się podobało. Kolejnym miłym akcentem były kolędy patriotyczne śpiewane przez naszą grupę parafialną. Wszyscy w bardzo miłych nastrojach, mogli powspominać dawne dzieje i wyrażali wdzięczność za tak wspaniałą atmosferę, która jednoczy wszystkich starsze i młodsze pokolenia. Niech radość na twarzach i słowa wdzięczności obecnych tam osób, będą najlepszym podziękowaniem za te wspólne miłe, spotkanie i będzie zapowiedzią na przyszły rok. Niech Dobry Bóg wszystkim organizatorom za włożony trud przygotowania i wszystkim uczestnikom wynagrodzi obfitym błogosławieństwem.

Brak możliwości komentowania.