św. Mikołaj u nas w kościele

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Już od kilku lat do naszej parafii przybywa święty Mikołaj. Tak też było i w tym roku. Św. Mikołaj w swojej wędrówce przez świat nie zapomniał o grzecznych dzieciach, które 6 grudnia o godzinie 16:00 wypatrywały tego zacnego Gościa w naszej świątyni. Święty Mikołaj jak przystało na prawdziwego biskupa wkroczył do kościoła w asyście Aniołów. Ubrany w czerwony ornat oraz mitrę. Jego broda oraz pastorał dodawały Mu powagi i dostojności. Gość z nieba rozmawiał z dziećmi, zadawał pytania, pozował do zdjęć, a co najważniejsze: obdarowywał, spełniając niejedno dziecięce marzenie, o czym świadczyły ich uśmiechnięte buzie. Swoją osobą i postawą Święty Mikołaj uczy nas, że „więcej radości jest w dawaniu aniżeli w braniu” i zachęca nas do dzielenia się z innymi tym co mamy: uśmiechem, gestem życzliwości, podarowanym drobiazgiem… Wszystkim dzieciom rozdał prezenty i pojechał do tych, którzy na Niego jeszcze tego wieczoru czekali.

Dziękujemy świętemu Mikołajowi, że pomimo tyle pracy w ten wyjątkowy dzień nie zapomniał o dzieciach z naszej parafii. Życzymy Mu dużo zdrowia i siły na dalsze lata i prosimy, aby nie zapomniał o nas w przyszłym roku.

Brak możliwości komentowania.