Maj dla Maryi

MAJ MIESIĄCEM SZCZEGÓLNEJ CZCI MARYI

Rozpoczęliśmy maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Każdego dnia nasze myśli biegną do Naszej Matki i ku Jasnej Górze. W całej Polsce rozbrzmiewają piękne Maryjne pieśni. Rozważamy zatroskanie Maryi o nasz Naród i o każdego z nas z osobna. U stóp swej Matki gromadzi się w majowe wieczory cała Polska i wszystkie jej dzieci wyśpiewując hymn na cześć Maryi, czyli Litanię Loretańską, w której wysławiane są Jej wielkie cnoty i przywileje, jakimi obdarzył Ją Bóg.

Kościół najpiękniejszy miesiąc poświęca Tej, która była najpiękniejszym Kwiatem ziemi. Maryja jest duchowym sercem, albowiem sama Jej obecność pośród uczniów jest żywą pamięcią o Panu Jezusie i zadatkiem daru Jego Ducha.

W Polsce pierwsze nabożeństwo majowe odnotowane zostało w 1838 roku przez jezuitów w Tarnopolu. Niestety, z upływem lat w nabożeństwach, które niegdyś przyciągały tak dorosłych, jak i dzieci, uczestniczy coraz mniej osób. Smutne to tym bardziej, że uczestnicząc w majowych nabożeństwach wyrażamy w ten sposób naszą chęć sławienia Królowej Polski.

Właśnie 3 maja w Kościele obchodzone jest Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jest to wyraz wielkiej wiary i wdzięczności Polaków, którzy dzięki Jej wstawiennictwu przetrwali wiele burz dziejowych dotykających w przeszłości naszą Ojczyznę. Matka Najświętsza nigdy nie opuszczała narodu, który sobie wyjątkowo upodobała. Wiele razy podczas objawień dawała do zrozumienia, że Polska to właśnie Jej umiłowany kraj.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Maryjnych w tygodniu o godz. 18:00, a w niedziele o 11:00. Przyzywajmy pomocy i opieki Matki Bożej i prośmy Boga za jej wstawiennictwem o łaski potrzebne nam i naszym bliźnim.

Brak możliwości komentowania.