Misterium Męki Pańskiej

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ W NIECHOBRZU

W niedzielę palmową, 25 marca 2018 roku w Niechobrzu koło Rzeszowa zostało wystawione już po raz czwarty plenerowe Misterium Męki Pańskiej. Kilka chętnych osób z naszej parafii udało się wraz z parafianami z Domatkowa i Kupna, by zobaczyć inscenizację przedstawiającą ostatnie ziemskie dni Jezusa. Mimo jeszcze zimnej aury w parku przykościelnym zebrało się ok. 4 tysiące widzów, by przeżyć duchowo drogę naszego Pana – Jego przejście od śmierci do życia i w ten sposób rozpocząć Wielki Tydzień. Wśród zebranych osób nie zabrakło też bp. Jana Wątroby. Widzowie, aktorzy i organizatorzy podkreślają duchowy wymiar przedstawienia, które jest swego rodzaju nabożeństwem. Pojawiają się łzy wzruszenia, ale przede wszystkim refleksja związana z męką i śmiercią Jezusa.

Podziwiamy wspaniałą grę i talent, a także wielki trud aktorów, którzy przez rok przygotowywali się ciężko do tego dwugodzinnego widowiska. Życzymy im dalszych sukcesów!

Brak możliwości komentowania.