Wielki Post – walka o życie duchowe

ŚRODA POPIELCOWA – POCZĄTEK WIELKIEGO POSTU

Środa Popielcowa – dzień który rozpoczyna w Kościele Katolickim okres Wielkiego Postu, czyli 40 – dniowej pokuty. Główne przesłanie tego okresu koncentruje się na duchowym przygotowaniu chrześcijan do godnego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – największych świąt związanych z wydarzeniami męki, śmierci i zmartwychwstania, które stanowią fundament Kościoła i naszej wiary. Poprzez słuchanie Słowa Bożego i powrót do przykazań odnawiamy więź z Ojcem Niebieskim. Wykorzystajmy dobrze ten czas łaski dany nam od Boga uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, Rekolekcje, a także spotykajmy się częściej z Chrystusem na modlitwie, bo przecież nie wiemy ile czasu mamy na nasze nawrócenie i czy doczekamy kolejnego Czasu Pokuty i Nawrócenia.

Niech Duch Święty prowadzi nas do podjęcia prawdziwej pielgrzymki nawrócenia, by odkryć na nowo dar Słowa Bożego, by zostać oczyszczonym z grzechu, który nas zaślepia i służyć Chrystusowi obecnemu w braciach potrzebujących.

Dobrego przeżywania Wielkiego Postu! Szczęść Boże!

red.

Brak możliwości komentowania.