Kolędnicy misyjni

Kolędnicy misyjni w naszej parafii – 2017 rok

W tym roku, jak i w minionych latach, w okresie świąt Bożego Narodzenia, dziewczęta z Dziewczęcej Służby Maryjnej wyruszyły na szlak kolędowania misyjnego po domach naszej parafii.

Już w Adwencie rozpoczęłyśmy przygotowania do podjęcia po raz trzeci dzieła kolędników misyjnych. Poczyniłyśmy starania o przygotowanie scenariusza, kolęd i podział ról, a także o wykonanie poszczególnych strojów.

Nasze kolędowanie realizowałyśmy w dniach 27 i 28 grudnia. Postanowiłyśmy dotrzeć z naszą kolędą do jak największej liczby mieszkańców, by zebrane ofiary przeznaczyć na dzieci w Peru, które bardzo potrzebują naszego wsparcia – nie tylko tego finansowego, ale także modlitewnego.

W każdym domu, do którego udało nam się dotrzeć, śpiewałyśmy kolędy i przedstawiałyśmy scenkę, wspominając jednocześnie o potrzebach milionów dzieci na świecie, które nie znają prawdy o Jezusie oraz cierpią biedę duchową i materialną. We wszystkich domach, zostawiałyśmy obrazek św. Rodziny, który ma przypominać domownikom o naszym spotkaniu oraz o wspólnym radowaniu się z narodzin Zbawiciela.

Ogromnie nas to cieszy, że tak ciepło byłyśmy przyjmowane przez mieszkańców naszej parafii, którzy nie skąpili dla nas swojej życzliwości i czasu. Na twarzach wielu ludzi pojawiało się wzruszenie i uśmiech. Domownicy składali ofiary na dzieci w Peru, ale nie zabrakło również dla nas – kolędników – słodyczy i gorącej herbaty. Ten przejaw gościnności jest dla nas wielkim podziękowaniem za trud, jaki wkładamy w przygotowanie kolędy. Każdy wsparł nas ofiarą na tyle, na ile mógł, jednak najistotniejsza była chęć pomocy dzieciom w krajach misyjnych.

Po dwóch dnia kolędowania misyjnego nadszedł czas na podsumowanie zebranych ofiar. Nasz trud został wynagrodzony, a radość i satysfakcja była bardzo wielka, ponieważ łączna kwota zebrana przez nas wynosiła 1860 zł.

Dziękujemy naszym parafianom, którzy nie bali się otworzyć drzwi swoim domów i dzielili się darem hojnego serca zapełniając naszą skarbonkę. Składamy im za to wielkie Bóg zapłać!

Przewodnicząca DSM-u – Natalia

Ps. Zdjęcia z letniego spotkania DSM-u z ks. Tomaszem Wajdzik z naszej diecezji -misjonarzem z Peru, którego wspieramy modlitwą i ofiarą.

„Człowiek jest wielki, nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – św. Jan Paweł II

Brak możliwości komentowania.