Wypominki Roczne 2017/2018 w parafii św. Józefa w Przedborzu – część III

Wprowadzenie do wypominek rocznych:

Boże, Ty nam nakazałeś miłować wszystkich ludzi, których śmierć zabrała z tej ziemi. Racz przyjąć tę modlitwę, a przez nieskończone Miłosierdzie Twoje, przez Mękę i Śmierć Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, naszego Zbawiciela i Odkupiciela, zmiłuj się nad duszami zatrzymanymi w czyśćcu, które muszą odpokutować za swoje grzechy, zanim wejdą do Twojej chwały. Ześlij im Ducha Twego, Pocieszyciela, aby je oświecił światłem i Twoją łaską oraz umacniał w nadziei Twego Miłosierdzia. Racz je wprowadzić do Królestwa Twojej chwały za przyczyną Najświętszej Maryi Panny i wszystkich Twoich świętych, jak również przez modlitwy Twego świętego Kościoła i nas wszystkich, niegodnych sług Twoich, którzy błagamy dla nich o Twe zmiłowanie. Tobie Boże, Ojcze miłosierdzia polecamy zmarłych; papieży, biskupów, kapłanów zwłaszcza pracujących w naszej parafii i pochodzących z naszej parafii, ;  ks. Józef Adamczyk, ks. Henryk Florek, ks. Władysław Jędrzejewski, ks. Tomasz Bułat, ks. Jan Kościelny, ks. Kazimierz Bukowiec, ks. Władysław Sitko, ks. Jan Czuba, ks. Adam Stachura, ks. Jan Chmioła, księża Skwirut Józef i Roman, ks. Ryszard Kiwak, ks. Jacek Ruszel, ks. Stanisław Jaworski, zmarłych budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni oraz zmarłych polecanych w naszych modlitwach wypominkowych; Ryszard Starzec, Franciszek i Józefa Frankiewicz, ks. Józef Dudziak, ks. Tadeusz Pacyna, ks. Bernard Kuliński, ks. Tadeusz Jachimiak; Łowczyk Maria, Antoni, Bronisława, Teresa; Kuna Józef, Maria, Stanisław i Michał, Jan i Halina i zmarli z rodziny Drożdżów i Klubek; Aniela, Tomasz, Stefan Majka, Wiktoria, Michał, Stanisław Tylutki zmarli z rodziny; Kret Julia, Antoni, Cebula Stefania, Józef, Paduch Józef, Antoni, Grosiak  Zofia, Józef, Skóra Józef; Janina i Henryk Sitko, Józef Micek, Antonina i Michał Bunarowscy; Maria, Ignacy, Józef, Henryk Bieleń, Maria, Jan, Józef Filipek; Władysław, Maria, Jan, Zbigniew Staroń, Stanisław, Maria Książek, Józef, Zofia Wilk; Jemioło Józef, Anna, Czesław, Eugeniusz, Wiesław; Antonina, Ludwik, Władysław Kwiatkowski; Olszowy Adam, Aniela, Tadeusz, Ewa, Maria, Zofia Olszowy i zmarli z rodziny Olszowy; Wojciech, Katarzyna, Robert Guzior, Zofia Draus, Adolf Popielarz; Jan, Janina Białek; Jan Zawisza, Maria Białek, Józef, Anna Reguła, Adam Betlej; Kunegunda, Helena Hul, Tadeusz, Zofia, Henryk, Helena Hul, Jan Jadach, Maria i Stanisław, Tekla i Józef Sitko. Elżbieta Jachyra, Elżbieta i Mieczysław Krężałek, Władysław Ocytko; Sitko Ludwik, Stanisław, Stefania, Jan, Katarzyna i Aleksandra Kołodziej, Józef i Michalina Skowrońska, Jan i Genowefa Skwirut, Franciszek i Stanisława Saj, Józef Porzuczek; Saj Józef, Antoni, Józefa, Piekarska Weronika i Jan; Maria, Jan, Antoni Turek, Józef, Franciszek, Apolonia Zuber, Józef Darłak, Anna, Julia Turek, Anna, Franciszek Hoover; Jan, Maria Bronisław, Kazimierz Białek, Władysław, Rozalia, Jan Orzech; Julia, Piotr Depa,  Franciszek, Olszowy Aniela, Władysław, Jan; Kuna Stanisław i Helena, Guzior Czesław, Maria, Antonina, Dłużeń Antoni; Jan, Maria, Zdzisław Świerk, Wojciech, Katarzyna Guzior; Wiącek Józef, Antoni, Helena, Maria Pawlik, Dworak  Stanisław, Anna, Władysława; Jan Świątek, Kuca Kazimierz, Świątek Magdalena, Ignacy, Kuca Maria, Wojciech, Mierzejewscy Helena, Jan, Aniela Zielińska, Stefania Orzech; Tylutki Edward, Danuta, Tylutki Stanisław, Helena, Żądło Władysław, Stanisława; Maria, Weronika, Jan, Józef, Franciszek, Stanisław Gruszka, Ludwika, Michał Zawadzki oraz zmarli z rodziny; Anna, Józef, Tomasz, Józef Sarama, Aniela Nabożna, Józef Stanisz i zmarłych z rodziny. Julia, Jan Sarama, Anna, Józef , Teresa, Tadeusz, Józef Szewc; Białek Maria, Jan, Kazimierz, Drałus Maria, Józef, Białek Stefania, Józef, Noga Janina; Mazur Władysław, Rozalia, Jan, Świerk Zdzisław; Bronisław, Bronisława Pupa, Adam wieczorek, Józefa i Kazimierz Wojton, Czesław, Stanisław Wojton; Janina, Józef Białek z rodziną; Orzech Stanisław, Antoni, Maria; Jemioło Michał, Maria, Miazga Stanisław, Zofia, Jemioło Maria, Halat Jan, Kozioł Jan, Czesława, Franciszek, Maria, Krzemiński Henryk, Janina, Tylutki Stanisław, Helena, Mucha Marian; Darłak Józef, Maria i zmarli z rodziny Darłak, Julia i Władysław Polek, Józef Hajduk; Czesław Rolek, Elżbieta i Stanisław Kosiak, Julia Dziewit, Franciszek, Michał, Józef, Antoni, Helena Wiącek, Władysława Bryk, Piotr Pas; Jan, Antonina, Antoni Sito, Katarzyna, Kunegunda, Henryk Mazur, ks. Stanisław Lis, Anna, Jan, Henryk Lis, Stefania, Maria, Zofia, Jan, Stanisław, Józef, Antoni, Mieczysław Biesiadecka Aniela, Weronika, Józef, Janina Białek, Stefania i cała Rodzina Łagowskich, Ludwik Białek, Aniela, Stefanię Bryk, Zofia, Radek Wlazło, Kaczor Marek, Sarama Jan, Maria, Władysław, Krzysztof, Maria, Ziółkowski Władysław, Stefania i zmarli z rodziny Sarama i Feret, Brzyszcz Stanisława, Franciszek, Eugeniusz, Maria, Ludwik Kuca, Janusz, Stefan Filipek, Julia Lenart oraz dusze w czyśćcu cierpiące…Najświętszy Panie, wszechmogący Ojcze i wieczny Boże, w Jezusie Chrystusie, Synu Twoim, jaśnieje nam nadzieja zbawiennego zmartwychwstania. Wprawdzie przygniata nas silnie konieczność śmierci, jednak podnosi nas na duchu obietnica przyszłej nieśmiertelności. Przygotuj i nas przez Ducha Świętego na ten wielki dzień chwały, gdy wskrzesisz wszystkich zmarłych, oraz dopomóż nam stanąć przed Twoim obliczem wraz ze wszystkimi miłującymi Cię, którzy nas wyprzedzili. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Brak możliwości komentowania.