Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego

Koniec roku szkolnego

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów i nauczycieli czas wakacji – czas odpoczynku od książek, ławki szkolnej, dzwonka i porannego wstawania.

O godzinie 8:00 odprawiona została Msza Św. na którą przybył Poczet Sztandarowy naszej szkoły, uczniowie, grono pedagogiczne oraz rodzice. Mszy Św. przewodniczył ksiądz proboszcz i ksiądz Tadeusz. Podczas Eucharystii dziękowaliśmy Panu Bogu za wszelkie łaski, jakimi obdarzał dzieci, nauczycieli i rodziców w roku szkolnym, a także prosiliśmy o szczęśliwe wakacje. Ksiądz prałat wygłosił Słowo Boże mówiąc o Panu Bogu jako naszym Ojcu zwrócił uwagę na rocznicę Chrztu Polski, a także skierował kilka słów do szóstoklasistów, którzy odchodzą z naszej szkoły. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Przedborzu obstawili Mszę Świętą. Po skończonej Mszy Świętej kapłan udzielił błogosławieństwa i życzył zdrowych i szczęśliwych wakacji, aby wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły. Następnie poszliśmy na cmentarz, gdzie przy figurze Zmartwychwstałego Chrystusa i patrona szkoły Janka Zawiszy złożyć kwiaty zapalić znicze oraz pomodlić się za wszystkich spoczywających na cmentarzu. Później udaliśmy się do szkoły, gdzie odbyła się druga część uroczystości.

U progu wakacji życzymy księdzu Józefowi, księdzu Tadeuszowi, gronu pedagogicznemu oraz uczniom na ten czas odpoczynku wiele łask Bożych, by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w waszej pamięci jako dzień o którym można powiedzieć, że był to dobry dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierając sił i „ładujcie akumulatory”, abyście we wrześniu uśmiechnięci i pełni niezapomnianych wrażeń mogli wrócić do szkoły i pracy.       Szczęść Boże!

sloneczko_1

 

 

 

 

 

Brak możliwości komentowania.