Relikwie św. Jana Pawła II

W dniu wspomnienia św. Jana Pawła II tj; 22.10. br. odbyła się w naszej parafii niecodzienna uroczystość – wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II. Jest to relikwia 2 stopnia (fragment papieskiej sutanny ) – podarowane nam przez naszego rodaka ks. Stanisława Saj – proboszcza w Słotowej (diecezja tarnowska), a piękny relikwiarz ufundowali Państwo profesorowie Furmanek z Rzeszowa, którym składamy wielkie podziękowania za cenny dar. Uroczystego wprowadzenia dokonał ks. Paweł Liszka z Rzeszowa, który w homilii przypomniał wielkość osoby i przesłania, które zostawił nam nasz wielki rodak św. Jan Paweł II. Po zakończonej uroczystości wierni ucałowali relikwie, które są dla nas cennym darem i zobowiązaniem kultywowania i naśladowania świętości Jana Pawła II.

Brak możliwości komentowania.