Pielgrzymowanie do Matki Bożej

Na pielgrzymim szlaku do Czarnej Madonny.

Jak co roku 4 sierpnia po uroczystej Mszy św. spod rzeszowskiej Fary wyruszyliśmy w 38 pieszą pielgrzymką na Jasna Górę, pod hasłem „Patrz w Maryję i zobacz Jezusa”. Z naszej parafii wyruszyło ośmiu pielgrzymów w grupie Św. Brata Alberta – obejmująca zasięgiem rejon Kolbuszowej, Sędziszowa Małopolskiego i Łowiska. Nasza grupa liczyła 183 osoby; w tym czterech księży, dwóch kleryków i jedna siostra zakonna. Każdego dnia pielgrzymowania uczestniczyliśmy w Eucharystii, a w drodze słuchaliśmy konferencji, odmawialiśmy Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozważaliśmy Drogę Krzyżową Pana Jezusa. Nie zabrakło też śpiewu wielbiącego Maryję. Mimo upalnej pogody, bolących nóg szliśmy z wielką radością by dojść przed tron Jasnogórskiej Pani. Księża uprzyjemniali nam czas żartami, dowcipami między innymi organizując pogodne wieczory, na których można było zapomnieć o zmęczeniu i bąblach na nogach. Ludzie dobrego serca przygotowywali dla nas pyszne obiady, częstowali różnymi słodkościami, napojami a także przyjmowali na noclegi. Bywało, że szliśmy spać do stodoły, ale nikt nie narzekał, chodź dla niektórych było to duże wyzwanie. Na tym pątniczym szlaku odwiedzali nas znajomi, rodzina a także ks. proboszcz, któremu bardzo dziękujemy za otrzymane pyszności, wspieranie nas na duchu i modlitwę. I tak pod opieką porządkowych, księży a szczególnie przewodnika ks. Rafała, któremu za pomoc i opiekę bardzo dziękujemy, dotarliśmy na Jasną Górę, by pokłonić się Maryi, podziękować za wszystkie otrzymane łaski, zawierzyć wszystkie nasze sprawy. Uroczysta Msza Święta u stóp Jasnogórskiej Pani o godz. 11.00 zakończyła nasze wspólne pielgrzymowanie. I tak napełnieni oraz umocnieni wiarą po dziesięciodniowych rekolekcjach w drodze, które minęły bardzo szybko powróciliśmy do swoich domów. Jeszcze raz chcemy podziękować tym wszystkim, którzy okazywali nam serdeczność, życzliwość, modlitwę wielkie Bóg Zapłać.

Siostra pielgrzymkowa:)

Brak możliwości komentowania.