Pielgrzymka parafialna do Cmolasu

Piesza pielgrzymka do Cmolasu

Dnia 6 sierpnia 2015 roku o godzinie 600 wyruszyliśmy  z naszej parafii pieszą pielgrzymką na odpust do Cmolasu. Na samym początku była niesiona tablica z nazwą naszej parafii, a za nią szła grupa 21 osób. Wielu parafian dojechało na tę uroczystość własnymi samochodami. Nasza droga wynosiła 16 kilometrów. Zapowiadała się piękna i słoneczna pogoda. Po wyjściu spod kościoła w Przedborzu wspólnie pomodliliśmy się    i zaczęliśmy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W czasie pielgrzymki odmawialiśmy też Różaniec i Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a także śpiewaliśmy pieśni religijne. Zrobiliśmy dwa postoje, w czasie których każdy pielgrzym mógł odpocząć i nabrać sił na dalszą drogę. Na miejsce doszliśmy o godzinie 1030.   O 1100 została odprawiona uroczysta Msza Odpustowa. Liturgii przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Edward Białogłowski. Na końcu Mszy Świętej Biskup Edward Białogłowski udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa. Na tę uroczystość przybyło wiele osób: starszych i młodszych.

Pomimo bardzo wysokiej temperatury wszyscy pielgrzymi z naszej parafii doszli do celu zadowoleni.

Brak możliwości komentowania.