Triduum paschalne

Triduum paschalne -najważniejsze dla nas ludzi wierzących 3 święte dni męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Zbawiciela. Wielki czwartek – to pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa.

Wielki piątek – dzień śmierci naszego Pana Jezusa Chrystusa – liturgia męki pańskiej.

Wielka sobota -trwamy na adoracji w grobie pańskim – święcenie pokarmów na stół wielkanocny.

Wigilia Paschalna – najpiękniejsza liturgia w ciągu roku.

Rezurekcja -radosne Alleluja -Jezus żyje. Chrystus zmartwychwstał Alleluja- prawdziwie zmartwychwstał . Alleluja

Pragnę z serca serdecznie podziękować wszystkim, którzy owocnie przeżywali wielki post – udziałem w rekolekcjach, nabożeństwach drogi krzyżowej, gorzkich żalach. Dziękuję Wam wszystkim za piękny i liczny udział w Triduum paschalnym, za wspólną modlitwę, skupienie, adorację, Panu organiście Krzysztofowi z żoną Anną, za piękną oprawę muzyczną, kościelnemu, LSO, DSM, akolicie Piotrowi Bryk za pomoc w komunikowaniu. Dziękuję naszej niezawodnej ekipie dekoracyjnej za przepiękny – wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego; Państwu; Bożenie Piecuch, Majkom Halinie i Józefowi, Janowi Porzuczek, kościelnemu Piotrowi, Dziękuję AK –za prowadzenie nowenny, Strażakom z Przedborza i Huty za trzymanie honorowej straży przy Grobie Pańskim, cieszymy się obecnością także dziewczyn, które są strażakami. Bóg zapłać Caritas Parafialnej, Szkolnej i dobroczyńcom za troskę o potrzebujących oraz wszystkim adorującym, niosącym baldachim, figury, obrazy, chorągwie. Panu Stanisławowi Biesiadeckiemu i Józefowi Majka za salwy wielkanocne oraz Józefowi Kiełb – za użyczenie gazu w dętkach do tych salw.  Niech Zmartwychwstały Pan wszystkim błogosławi i obdarza prawdziwym pokojem.

Brak możliwości komentowania.