Niepodległa

” Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej.” Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać, tworzyć. -św. Jan Paweł II -Wielki.

Dla nas Polaków 11 listopada to szczególna ważna data – odzyskania po 123 latach zniewolenia niepodległości, która przetrwała w naszych sercach mimo iż nie było nas na mapach świata i Europy. Bardzo ważne jest abyśmy wszyscy dbali o naszą kochaną Ojczyznę solidnie, uczciwie dla niej żyć, cierpieć i pracować oraz przekazywać ducha patriotyzmu przyszłemu pokoleniu. Dziękujemy naszym parafianom z AK i KGW oraz dzieciom i młodzieży za duchową ucztę – okolicznościową akademię.

 

 

 

Brak możliwości komentowania.