Modlitwa kolędowa- błogosławieństwa mieszkańców domu

Z wiadomych racji nie ma tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Dlatego zapraszam Was do naszej świątyni na wspólną kolędę danymi rejonami. W mszy św. dziękczynno -błagalnej będziemy modlić się o potrzebne łaski i błogosławieństwo na cały rok oraz za chorych i za naszych zmarłych. Proszę przynieść ze soba słoiczek z woda, która będzie poświęcona, a później spotkajcie się z pozostałymi domownikami na modlitwie i poświęceniu domu i mieszkańców. A oto tekst modlitwy;

                  MODLITWA kolędowa poświęcenia  domu i mieszkańców

Obrzęd rozpoczyna się od wspólnego śpiewu kolędy np. „Bóg się rodzi” i znaku krzyża:

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

Ojciec rodziny lub inna osoba pozdrawia obecnych mówiąc:

  1. Łaska naszego Pana, Jezusa Chrystusa, niech będzie z nami wszystkimi.

Wszyscy odpowiadają: Amen.

Wspólna modlitwa

Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

Modlitwa błogosławieństwa

  1. Panie, przybądź z pomocą swoim sługom, którzy pokornie proszą o Twoje błogosławieństwo. † Niech przebywając w domu doznają Twojej opieki, wychodząc z niego cieszą się Twoją obecnością, wracając do niego przyjmują Ciebie jako Gościa * niech wreszcie szczęśliwie znajdą mieszkanie, które im przygotowałeś w domu swojego Ojca. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. W. Amen.
  2. Niech ta woda przypomni nam przyjęty chrzest i naszą przynależność do Chrystusa, który nas odkupił przez swoją mękę i zmartwychwstanie.

Mieszkanie i domowników należy pokropić wodą święconą na znak, że poprzez chrzest św. jesteśmy zespoleni z Chrystusem i tworzymy domowy Kościół.

  1. Polećmy naszą rodzinę i wszystkich naszych przyjaciół oraz całą nasza Ojczyznę opiece Matki Bożej.
  2. Pod Twoją obronę…
  3. Zachowaj nas, Panie, gdy czuwamy, ochraniaj podczas spoczynku, abyśmy czuwali z Chrystusem i odpoczywali w pokoju. W. Amen.
  4. Niech nas wszystkich błogosławi i strzeże Bóg wszechmogący, Ojciec i Syn, i Duch Święty. W. Amen.

Brak możliwości komentowania.