Zróbcie Mu miejsce Pan idzie z nieba… -Boże Ciało

BOŻE CIAŁO – ŚWIĘTO EUCHARYSTII

W czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej, Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem. W centrum tego podniosłego świętowania jest On – Chrystus – ukryty w małym kawałku chleba: Słońce wszechświata, początek i koniec wszystkiego, droga ludzkiego pielgrzymowania przez doczesność do wieczności.

Uroczysty charakter święta Bożego Ciała nie może nigdy przysłonić nam zasadniczej prawdy, że najpiękniejszą i najgodniejszą monstrancją dla Chrystusa jest żywe serce człowieka, a najwspanialszą procesją jest „procesja serca”, która kończy się spotkaniem z Nim w Komunii Świętej. Wierni katolicy w ten dzień szczególnie wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Dziękują Bogu za Dar Eucharystii i właśnie tę radość wyrażają poprzez uroczyste Msze św. i procesje eucharystyczne ulicami swoich miast i parafii, aby zaprosić Chrystusa w te miejsca, w których na co dzień przebywają.

Niosąc Jezusa w Najświętszym Sakramencie, niesiemy Go również w sobie. Niesiemy, świadomi, że nic i nikt nie jest w stanie zastąpić nam Jego obecności. Podążamy do czterech ołtarzy, przy każdym czytany jest fragment Ewangelii. Liczba „4” jest symbolem czterech Ewangelii : Mateusza, Marka, Łukasza i Jana. Uroczystość ta ma charakter dziękczynny i radosny. Na zakończenie udzielane jest uroczyste.  błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Nasza wspólnota parafialna w tym dniu także zgromadziła się o godz. 11:00 na Mszy św., po której wyszliśmy z murów naszej świątyni z Najświętszym Sakramentem, by na drogach naszej miejscowości głosić jak wielki jest Pan i jak wielka jest Jego miłość.

 

Idzie Jezus

Środkiem drogi,

Za Nim wiernych

Ludzi tłum.

Dzieci sypią

Płatki kwiatów,

Aby po nich

Stąpać Mógł.

 

 

 

Brak możliwości komentowania.