Gdzie można uczestniczyć online w Mszy św.

Koronawirus. Msze święte online

Wpisany przez Natalia Janowiec z serwisu diecezji rzeszowskiej;

W związku z pandemią koronawirusa, zachęcamy (osoby w podeszłym wieku, wiernych, którzy mają objawy infekcji, dzieci i młodzież szkolną, dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osoby, które czują obawę przed zarażeniem) do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez codzienne i niedzielne transmisje Mszy świętych online:

 

  1. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Internetowa Telewizja Miłosierdzie każdego dnia transmituje wszystkie Msze św. odprawiane w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (Kraków). Pod podanym adresem znajdują się zarówno godziny sprawowania liturgii, jak i dostęp do streamingu: https://www.msze.info/msze-online/bozego-milosierdzia-w-lagiewnikach-8250.

 

  1. Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

Transmisja wszystkich Mszy świętych oraz nabożeństw sprawowanych w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze dostępna jest pod adresem: https://www.msze.info/msze-online/matki-bozej-czestochowskiej-10440. W zakładce znajdują się szczegółowe informacje o godzinach odprawianych liturgii.

Telewizja TRWAM w każdą niedzielę o 9.30 transmituje Mszę świętą z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Streaming dostępny jest w internecie pod linkiem: http://tv-trwam.pl/na-zywo.

 

  1. Opactwo Benedyktynów w Tyńcu

Na stronie: https://www.msze.info/msze-online/sw-apostolow-piotra-i-pawla-2098 transmitowane są na żywo wszystkie Msze święte i nabożeństwa odprawiane w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Pod podanym adresem znajdują się także informacje dotyczące godzin obrzędów liturgicznych.

 

  1. Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

Transmisja na żywo z wnętrza licheńskiej bazyliki dostępna jest codziennie w godzinach od 6.00 do 22.00 pod adresem: https://www.msze.info/msze-online/matki-bozej-lichenskiej-kosciol-sw-doroty-6983. Dzięki relacji wierni mogą śledzić przekaz z Mszy św. oraz nabożeństw, a także podziwiać niezwykłe wnętrze bazyliki.

 

  1. Kaplica Cudownego Obrazu w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej

Wierni codziennie mogą śledzić transmisję na żywo z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz z głównego ołtarza sanktuarium. Pod adresem: https://www.msze.info/msze-online/pasyjno-maryjne-7347 znajdują się szczegółowe informacje o godzinach odprawianych liturgii.

 

  1. Klasztor franciszkanów w Niepokalanowie (klasztor Ojców Franciszkanów Prowincji Matki Bożej Niepokalanej)

Telewizja Wiekuistego Słowa EWTN Polska codziennie transmituje na żywo Wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu w klasztornej kaplicy w Niepokalanowie. Przekaz na żywo dostępny jest pod adresem: https://www.msze.info/msze-online/adoracja-najswietszego-sakramentu-niepokalanow-10444.

 

 

Msze św. online za granicą:

  • Sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej w Fatimie

Całodobowa transmisja z sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej w Fatimie dostępna jest pod adresem: https://www.msze.info/msze-online/fatima-sanktuarium-matki-bozej-fatimskiej-10446. W zakładce znajdują się szczegółowe informacje na temat godzin odprawianych Mszy św. w zależności od ich lokalizacji, kamera skierowana jest m.in. na kaplicę objawień czy ołtarz główny. W przerwie pomiędzy nabożeństwami prowadzona jest relacja na żywo z placu przed bazyliką.

  • Grota Objawień (sanktuarium maryjne w Lourdes)

Pod adresem: https://www.msze.info/msze-online/lourdes-grota-objawien-10447 można oglądać całodobową transmisję na żywo sprzed Groty Objawień w Lourdes. Wierni otrzymują możliwość śledzenia przekazu m.in. z Mszy św. czy modlitwy różańcowej.

  • Our Lady of Sorrows w Birmingham (kościół Matki Bożej Bolesnej)

Kościół Our Lady of Sorrows w Birmingham udostępnia całodobową transmisję na żywo z wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Zbawiciela, którą można śledzić pod adresem: https://www.msze.info/msze-online/birmingham-wieczysta-adoracja-najswietszego-sakramentu-10445. Każda godzina rozpoczyna się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

 

Brak możliwości komentowania.