Rocznica powrotu św. Jana Pawła II do domu Ojca.

14 ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1946 roku. Poeta i poliglota, a także aktor, dramaturg, pedagog i kapłan. W 1958 roku został biskupem, a w czerwcu 1967 roku – kardynałem. 16 października 1978 roku został wybrany na papieża. Przyjął imię Jan Paweł II, a przesłanie jego pontyfikatu odzwierciedlały słowa wypowiedziane na początku misji: „Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi, otwórzcie drzwi jego zbawczej władzy”. Swój pontyfikat rozpoczął 22 października. W wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego – 5 kwietnia o godzinie 21:37 odszedł do Domu Ojca, mając prawie 85 lat. Pogrzeb odbył się 8 kwietnia 2005 roku w Rzymie. Ciało Jana Pawła II pochowane zostało w Grotach Watykańskich.

Skończył się jego pontyfikat, ale nie skończyła się jego obecność w wierze. Śmierć poruszyła serca ludzi na całym świecie. Sześć lat po śmierci został beatyfikowany. W 2014 roku wraz z Janem XXIII, został uznany za świętego. Jego pontyfikat trwał 27 lat i był trzecim pod względem długości w dotychczasowej historii Kościoła katolickiego. Papież pielgrzymował po całym świecie i był kochany przez miliony wiernych. Wciąż jednak żyje w naszych sercach, pamięci i modlitwie. Dziękujemy Pana Bogu za dar Jego osoby, za nauczanie i posługę oraz obecność świętego Papieża.

Brak możliwości komentowania.