Adoracja diecezjalna w naszej parafii

ADORACJA DIECEZJALNA

W tym roku Adoracja Diecezjalna Najświętszego Sakramentu w naszej parafii przypada na 26 kwietnia 2018 roku. Rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 i będzie trwać do godziny 18:00.

Poprzez adorację Jezus dotyka duszy każdego człowieka i działa w samym sercu świata. Będąc uniwersalnym środkiem przeciw złu, które nęka ludzkość. Adoracja przygotowuje nas do życia wiecznego, bo w Eucharystii adorujemy Tego, który chodził drogami Galilei, cierpiał za nas, zmartwychwstał i  żyje w niebie. Adorując, stajemy się coraz bardziej podobni do Chrystusa, który przyszedł by współczuć, wybawić i uzdrawiać.

Św. Jan Paweł II zachęcał, aby regularnie nawiedzać Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, ponieważ jesteśmy powołani, by trwać w obecności Bożej dzięki Temu, który pozostaje z nami do końca czasów.

Nie żałujmy naszego czasu na spotkanie z Panem Jezusem w adoracji, na kontemplację pełną wiary i gotowości, wynagrodzenie wszelkich win i występków świata.

Pan Jezus, który do końca nas umiłował, obecny we dnie i w nocy w Najświętszym Sakramencie w Tabernakulum oczekuje w każdy dzień na nasze nawiedzenie i adorację. Jakie to szczęście dla nas móc przyjść do świątyni gdzie trwa święta obecność Chrystusa. Możemy Mu powiedzieć wszystkie swoje radości i smutki. Z takiej adoracji odchodzimy umocnieni i spokojni. Nie przestawajmy Go nawiedzać – On czeka na nas i pragnie ofiarować nam swe liczne dobra.

Zapraszamy wszystkich parafian na adorację Najświętszego Sakramentu w tym dniu, a także w każdy pierwszy piątek miesiąca przed Mszą Świętą, gdyż staje się ona niewyczerpanym źródłem świętości. Warto pamiętać o tym, iż każdy człowiek, który modli się do Zbawiciela, pociąga za sobą cały świat i podnosi go ku Bogu. Starajmy się choć na chwilę przyjść do świątyni, by pobyć z Panem, który jest tak blisko. Trzeba o Nim pamiętać.

„Spędzajmy często długie chwile na adoracji Najświętszego Sakramentu – niech będą dla nas ,,szkołą życia” – św. JP II

 

Brak możliwości komentowania.