I Komunia św.

I komunia św. w naszej parafii

Dnia 8 maja 2016 roku o godzinie 10:00 sześć dziewczynek – uczennic klasy 3 po raz pierwszy przystąpiło w naszej parafii do stołu eucharystycznego. Dzień wcześniej przystąpiły do sakramentu pojednania z Bogiem i ludźmi. Przystąpienie do I Komunii Świętej jest dla każdego katolika jednym z najważniejszych wydarzeń w jego życiu religijnym. Dziewczynki ubrane w piękne białe – alby – symbolizujące czystość. Tego dnia w pełni uczestniczyły we Mszy świętej, ponieważ przyjęły po raz pierwszy do swego serca Pana Jezusa. Jest to wielka łaska, ale też wielkie zadanie: aby zawsze kochały Pana Jezusa, miały dobre i czyste serca, aby  jak najczęściej zapraszały Go siebie i nigdy nie czyniły tego co złe. Pan Jezus je kocha i pragnie, aby i one kochały Go ze wszystkich sił.

Uroczystej Mszy świętej przewodniczył Ks. Proboszcz i Ks. Prałat Tadeusz, który przyjechał z Kanady do swojej rodzinnej parafii. Dziewczynki czynnie brały udział w całej oprawie  Mszy świętej. Prosiły Jezusa, aby przyszedł do ich serca. Homilia wygłoszona przez kapłana skierowana była do nie tylko do dzieci komunijnych, ale nade wszystko do rodziców i wszystkich obecnych. Dziewczęta z Dziewczęcej Służby Maryjnej śpiewały pieśni podczas tej uroczystości chcąc ubogacić Mszę świętą. Na zakończenie Eucharystii dziewczynki dziękowały Panu Jezusowi za możliwość tak radosnego i pełnego uczestnictwa we Eucharystii oraz księdzu, który przez rok przygotowywał je do tej pięknej uroczystości. Wszystkie dziewczynki uśmiechnięte i zadowolone z przyjęcia Chrystusa do serca, powróciły do domów lub lokali, aby razem z rodzina i gośćmi świętować . Od poniedziałku rozpoczął się biały tydzień. Codziennie dziewczynki przychodziły z rodzicami na Mszę Świętą do Kościoła. Życzymy Im, aby żadne życiowe przeciwności nie pozbawiły ich darów, które przyniósł do ich serca Jezusa.

Brak możliwości komentowania.