Zaproszenie na rekolekcje wielkopostne

Drodzy Parafianie!!!

   Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem (Koh 3,1).

W Roku Jubileuszu Miłosierdzia – warto skorzystać z łask miłosierdzia Bożego podczas rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii w dniach 06 -09.03. 2016 r. – poprowadzi je dla nas ks. Rafał Flak -student KUL.  Wielki Post to – czas retrospektywnego spojrzenia na okres ostatniego roku i być może próba sporządzenia bilansu naszych duchowych zysków i strat, uczynionego dobra i wyrządzonego zła, osobistych zwycięstw i porażek. Ale po co w ogóle taki bilans robić? Po co wciąż, co roku, rozliczać się z duchowych postępów? Może po to, by mieć okazję stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, by zobaczyć swoje słabe punkty, zanalizować je i podjąć konkretne działania naprawcze, by kolejny rok był lepszy, pełniejszy, głębszy.

Stąd też w tym szczególnym czasie mocniej i wyraźniej dociera do nas zaproszenie do nawrócenia. Nawracać się, to znaczy odwrócić kierunek: by iść od zła do dobra. Nawracać się to zmieniać życie na lepsze, a także podejmować wyzwanie i walkę o lepsze i pełniejsze człowieczeństwo. Jest to czas, kiedy Bóg zaprasza do przemiany serca i pokuty; W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem! (2 Kor, 5,20).

Poprzez wspólnie przeżyte rekolekcje wielkopostnych możemy zastanowić się, czym jest dar życia; pochylić się nad jego niepowtarzalnością oraz pomyśleć o tym, jak szybko ono mija, i co po nas zostanie…?

Być może przemyślenia rekolekcyjne pomogą Ci odnaleźć to co jest najważniejsze, a niejednokrotnie zagubione w tym szalonym biegu za uciekającym czasem i różnymi mrzonkami…itp. Warto zaplanować swój czas rekolekcji, czas zastanowienia się nad sobą, nad naszą relacja do Chrystusa i nad swoim uciekającym życiem. Zatrzymać się na chwilę, pomodlić, wyciszyć i namyśleć. Spotkać Boga i spotkać się sam na sam ze sobą.

Przyjdź Pan Jezus czeka na Ciebie.
ks. Proboszcz

Brak możliwości komentowania.